Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко са дебели струните на китарата ми?


notnow

Recommended Posts

това според кои ????

... защото предположението ми, че Фендер си е объркал сайта(fender.com) беше по- скоро провокация .... a на него не видях китара с 11ки .. всичките които видях (признавам си 4-5 бяха) са с 12

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спецификациите в единия са взети от другия :) Тоест е същото. Повярвай ми имам достатъчен опит и с двата сайта :) Поздрави!

 

П.с. Имай предвид, че сайтът на Fender е основно с насоченост за щатите и много от китарите тук са различни. Направи сравнение например с модела CD60 в двата сайта.

Редактирано от VERSUS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

що ли се занимавам с простотии и да гледам неща които съм виждал

 

домързя ме да видя детайлно ред по ред, буква по буква спецификаците на CD60 ... и разлика ОГРОМНА в въпроса засягащ тази тема

 

ФЕНДЕР:

Strings: Fender® Dura-Tone® Coated 80/20 Bronze (.012-.052 Gauge)

 

фирмичка:

Strings D'Addario® EXP-26 Phosphor Bronze, Gauges .011 to .052

 

която явно не си е направила труда да спага и "препоръчаните" струни от производителя... били пък те и с същото име... а пък според теб(VERSUS) "стандартът на фирмата" е определен от сайт, който дори не е преведен на БЪЛГАРСКИ(езика на страната към която би следвало да е ориентирана)... а пък какво пише на АмериканскоОриентиранияСайт .. вълци ги яли там, какво разбират от китари и какви са им продажбите та да определят стандарт

 

 

аз съм верно дотук ... ти ако искаш продължавай да се излагаш ОЩЕ

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, не знам дотук ли си, докъде ли си, ама въобще не разбра какво ти казвам :) Виж, че CD60 в сайта на Fender няма нищо общо с CD60 в сайта на вносителя за България :) Не говоря за струни. Опитах се да ти обясня, явно не си разбрал, че в този сайт нещата са показани за американския пазар. Хайде сега сравни спецификациите на самата китара, както и цената и ще видиш, че CD60 в сайта на Fender е по-висок клас от CD60 в сайта на вносителя. Тази, в сайта на Fender e 300 долара, а тукашната се продава за 200лв. Също така към онази върви кейс, а към тази нищо. Може би тукашните нарочно ги продават по-евтино? И това не е заради грешка, просто става въпрос за 2 различни китари. Тази в сайта на Fender е за американския пазар. От тук може да идва и разликата в размера на струните. Сега разбра ли какво имах предвид? Затова сайтът на Fender невинаги е достоверен източник за китарите, които са в България. За китарите, които са в Щатите, със сигурност :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.