Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте, давам уроци по бас китара, както за съвсем начинаещи, така и за по- напредналите музиканти.

За начинаещите- ще се научим как да имаме правилна постановка, от която да не ни болят ръцете. Ако нямате собсвен инструмент, лично бих ви избрал и помогнал за избора на не толкова скъпа, но удобна китара.Ще ви покажа как да развием достъчно техническите си способности,ако е нужно ще Ви направя и fine tune на грифа и струните. Понякога това е нужно,защото се оказва,че именно разстоянието между грифа и струните е основната причина за тровамостта на един бас китарист.Ще ви покажа лесни и удобни начини за настроиване на инструмента,без тунер разбира се.Ще се обясним в елементарната теория на музиката.

За по- напредналите музиканти е много важно да се уточни до колко са ритмични (както и за начинаещите) Мога да ви покажа уроци за такт,метрум, дабълхенд техники, ладове хармонични,мелодични мажори и минори и импровизация върху различни гами и акорди.Също така слап техника,триоли,квартоли и квинтоли изпълнявани със слап техника.

За себе си ще кажа,че от 10 години активно се занимавам с бас китара, свирил съм по много различни места и групи. В стилове от метъл кор до джаз и фюжън.Може би някой от вас ме познават,една от послендите групи, в които съм свирил е Sunrize.В момента имам огромно желание да споделя това,което съм научил през годините, тъй като смятам,че систематизирам знанията си по лесен и достъпен за всички начин.Цената на един астрономичен час урок ще бъде 10лв.Моля да пишат само сериозни и заинтересовани хора.

Личният ми мобилен телефон е:0889495000

Skype: katana_flower

e mail: rhinswind@hotmail.com

Поздрави: Атанас ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, давам уроци по бас китара, както за съвсем начинаещи, така и за по- напредналите музиканти.

За начинаещите- ще се научим как да имаме правилна постановка, от която да не ни болят ръцете. Ако нямате собсвен инструмент, лично бих ви избрал и помогнал за избора на не толкова скъпа, но удобна китара.Ще ви покажа как да развием достъчно техническите си способности,ако е нужно ще Ви направя и fine tune на грифа и струните. Понякога това е нужно,защото се оказва,че именно разстоянието между грифа и струните е основната причина за тровамостта на един бас китарист.Ще ви покажа лесни и удобни начини за настройване на инструмента,без тунер разбира се.Ще се обясним в елементарната теория на музиката.

За по- напредналите музиканти е много важно да се уточни до колко са ритмични (както и за начинаещите) Мога да ви покажа уроци за такт,метрум, дабълхенд техники, ладове хармонични,мелодични мажори и минори и импровизация върху различни гами и акорди.Също така слап техника,триоли,квартоли и квинтоли изпълнявани със слап техника.

За себе си ще кажа,че от 10 години активно се занимавам с бас китара, свирил съм по много различни места и групи. В стилове от метъл кор до джаз и фюжън.Може би някой от вас ме познават,една от послендите групи, в които съм свирил е Sunrize.В момента имам огромно желание да споделя това,което съм научил през годините, тъй като смятам,че систематизирам знанията си по лесен и достъпен за всички начин.Цената на един астрономичен час урок ще бъде 10лв.Моля да пишат само сериозни и заинтересовани хора.

Личният ми мобилен телефон е:0889495000

Skype: katana_flower

e mail: rhinswind@hotmail.com

Поздрави: Атанас ;)

Редактирано от octavarium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Здравейте, давам уроци по бас китара, както за съвсем начинаещи, така и за по- напредналите музиканти.

За начинаещите- ще се научим как да имаме правилна постановка, от която да не ни болят ръцете. Ако нямате собсвен инструмент, лично бих ви избрал и помогнал за избора на не толкова скъпа, но удобна китара.Ще ви покажа как да развием достъчно техническите си способности,ако е нужно ще Ви направя и fine tune на грифа и струните. Понякога това е нужно,защото се оказва,че именно разстоянието между грифа и струните е основната причина за тровамостта на един бас китарист.Ще ви покажа лесни и удобни начини за настроиване на инструмента,без тунер разбира се.Ще се обясним в елементарната теория на музиката.

За по- напредналите музиканти е много важно да се уточни до колко са ритмични (както и за начинаещите) Мога да ви покажа уроци за такт,метрум, дабълхенд техники, ладове хармонични,мелодични мажори и минори и импровизация върху различни гами и акорди.Също така слап техника,триоли,квартоли и квинтоли изпълнявани със слап техника.

За себе си ще кажа,че от 10 години активно се занимавам с бас китара, свирил съм по много различни места и групи. В стилове от метъл кор до джаз и фюжън.Може би някой от вас ме познават,една от послендите групи, в които съм свирил е Sunrize.В момента имам огромно желание да споделя това,което съм научил през годините, тъй като смятам,че систематизирам знанията си по лесен и достъпен за всички начин.Цената на един астрономичен час урок ще бъде 10лв.Моля да пишат само сериозни и заинтересовани хора.

Личният ми мобилен телефон е:0889495000

Skype: katana_flower

e mail: rhinswind@hotmail.com

Поздрави: Атанас wink.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Привет Атанас,

 

Бих желал да попитам дали е възможно да резервирам 8 часа през януари 2012 (два часа седмично).

 

Ползвам баса като хоби, но нивото ми е,че повече може да ми послужи за самоотбрана отколкото да изкарам някакъв звук от него.

 

Демек кръжа около нулата. От теория на музиката нищо не отбирам.

 

Като оборудване разполагам със следните неща:

 

1. Орфей - пресижънски тип поотремонтиран от Краси от Бистрица (Temerut му викат тук). Има си Ибанецки Р-адаптер, новички струни, ключета и бридж.

2. Самоделен Фретлес - почти сам си го направих от дърт бас кремона (gnarf655 - Крис направи сложнотиите). Има два J-адаптера от Squire и гладки струни..бая му е крив грифът.

3. Много стар 4х15' кабинет с глава B100 на LAT. Горе долу свири прилично.

4. Дърт процесор KORG AX1B

 

За момента съм попрегледал книгата на Юли Марков - "Рок Бас", но до практически упражнения не съм стигнал.

 

Пребивавам в Дианабад - София и работя сутрин от много рано та до много късно вечер. Затова евентуално петък вечер, събота и неделя са свободните за тази ми дейност дни?

 

Благодаря предарително.

 

Поздрави.

Драго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.