Jump to content
Българският форум за музиканти

Предлагам вадене на песни и др. от запис на ноти


Recommended Posts

Здравейте! Мога да записвам по слух всякакъв вид музика, като основно предпочитам да я преработвам така че да се изсвири на пиано - понеже това е моят инструмент. Ако някой има желание да се сдобие с ноти на любимата си песен, така че самият той да може да я изсвири, може да разчитате, че ще бъде направено професионално. Завършила съм музикално училище и музикална академия, имам солидни знания по солфеж, хармония, ел. теория и т.н. Цените са по договаряне, според сложността на задачата. За връзка: л.с. във форума или скайп sweetdreams147

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да те подложа на едно "изпитче" ;)

 

Нотирай това (една от любимите ми, родни банди):

 

 

Не е сложно като музика, но ще даде представа за нивото на чуваемост, понеже се споменава "всякаква музика", пък тук няма много от класическата хармония и т.н. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Интересно предизвикателство.. Както писах в предния пост, вадя песни и ги правя за пиано, понеже в това съм най-добра, познавам си инструмента и т.н. Този тип музика, изсвирен на пиано... ще звучи странно? Основно има ритъм и неопределени по височина "звуци" :)) Дано не се засегнеш, явно обичаш такъв тип музика. Може би наистина се изхвърлих с това "всякаква музика", честно не очаквах подобна "заявка" :)) Но въпреки това ще се пробвам да го извадя донякъде и ще ти го пратя по-късно, пък да видим дали ще мина изпита :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Дано да ти е забавно ;)

 

...а нотите са си едни и същи, независимо на какъв инструмент се свирят ;)

 

Не се засягам, ама изобщо - аз обичам по принцип Музиката, а това е само част от нея и нарочно дадох такъв пример, понеже повечето популярна музика, класика и джаз могат да се намерят нотирани в най-различни сайтове, но точно за подобните на примера ми неща, (почти) няма ноти (освен разни изключения - примерно, една книжка, която аз съм правил за групата), пък има фенове :)

 

Весели забавления и се радвам, че прие предизвикателството :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извадих около 1 мин. от парчето - демо версия :)) Ще го сканирам, тъй като за съжаление подобието на компютър, с което разполагам, не може да се справи с инсталирането на програма за писане на ноти и се налага да пиша на ръка :) Можеш да ми дадеш майл, на който да ти пратя опита ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите. Наистина в интернет могат да се намерят много ноти на песни, но на мен лично не ми харесва как са направени. Доста рядко съм попадала на ноти, които ако седнеш да свириш 1 към 1 с това което пише, да звучи добре... В повечето случаи даже са писани само акорди, което ако можеш да импровизираш, няма да е проблем, но не всички го могат. Отделно пък някои хора искат по-различни неща да им се нотират, примерно онзи ден вадих музика от анимационно филмче :) Относно миди-тата.. сигурно е добра идея, но засега поради най-вече технически причини се ограничавам с ноти. Все пак ще се радвам, ако някой прояви интерес към моята оферта :) Има много незаписани или не добре записани парчета, така че мисля, бих могла да съм полезна на някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А примерно нещо от този род http://www.youtube.com/watch?v=eq0EWNuR1H8 можеш ане зли да се справиш и каква ще е тарифата за това предизвикателство. И оше една подробност. Как ще стане самото заплащане? Едва ли живеем в един град за да стане наживо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите. Наистина в интернет могат да се намерят много ноти на песни, но на мен лично не ми харесва как са направени. Доста рядко съм попадала на ноти, които ако седнеш да свириш 1 към 1 с това което пише, да звучи добре... В повечето случаи даже са писани само акорди, което ако можеш да импровизираш, няма да е проблем, но не всички го могат. Отделно пък някои хора искат по-различни неща да им се нотират, примерно онзи ден вадих музика от анимационно филмче :) Относно миди-тата.. сигурно е добра идея, но засега поради най-вече технически причини се ограничавам с ноти. Все пак ще се радвам, ако някой прояви интерес към моята оферта :) Има много незаписани или не добре записани парчета, така че мисля, бих могла да съм полезна на някой.

 

Нали за това се наричаме музиканти, значи можем да импровизираме, който не може да импровизира е просто "някакъв тип с инструмент".

И да, много от нотите/таблатурите са грешно написани, но пак за това сме музиканти, не да ги зубрим и свирим едно към едно, все пак те са писани от хора като теб и мен, за това аз лично ги ползвам само като някаква насока когато уча песен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволи ми да не се съглася с теб... Има много добри музиканти, които например се занимават с класическа музика, свирят много сложни произведения, но не могат да импровизират. Защото не знаят как, не им идва отвътре и т.н. Това според мен не ги превръща в лоши музиканти. Но това е тема на съвсем друг разговор, в който не искам да навлизаме. Отделно специално в този форум съм виждала постове от рода на "как да се науча да чета ноти", така че очевидно на хора като теб не им е необходимо някой да им вади ноти, но има хора, които не са на такова ниво и за тях би било по-лесно да свирят от готови ноти. Както и да е, излишно се задълбахме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sweet dreams, това е въпрос на мнение, човек който не може да импровизира, не трябва да се нарича музикант.

Аз разглеждам музиката като език, който просто сме почнали да учим в по късен етап от майчиния си, и това да се свирят сложни работи не те прави такъв, ще дам за пример ББ Кинг в една октава може да каже толкова много.

Хората, които ти описа за мен се описват с думата свирачи.

И не, с напредването на технологията, не се изисква, да четеш ноти да за запишеш една песен. Ще дам пример със себе си, аз съм басист (образно казано), чета във Фа, но в Сол съм гола вода, когато си пиша нещо в Сол, използвам програми като Guitar Pro, или Power Tab Editor, така мога да ги запиша само с познанията си към инструмента, и основните си познания към нотописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Viper-X, доста крайно мнение.. :) Но всеки има право на такова, не искам да влизам в излишни спорове. Основната ми мисъл беше, че има стилове музика, където ако не импровизираш, значи наистина не ставаш за нищо. Но има и други стилове, където трябва да си верен на нотния текст, което не значи, че свириш като дърво и не си добър... Двама човека, които изсвирват един и същ нотен текст, неминуемо ще го изсвирят по различен начин... Ти с един замах отрече всички класически музиканти, които от 6-годишни започват да свирят на инструмент и се учат да свирят нещо точно така, както го е записал някой си Моцарт или някой си Бетовен, без видиш ли да вложат някаква импровизацийка :) Не искам да споря, не е това целта на темата.

 

White Bird, с доста усилия (понеже компютъра ми е зле) успях да се сдобия с програма за писане на ноти - MuseScore.. Е, далеч съм от мисълта, че е най-добрия вариант, но засега върши работа. Та с нея наистина нямам проблем да изкарвам миди, и го правя. Благодаря за съвета :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sweet Dreams, мисля, че всеки е прав за себе си донякъде, права си, моето мнение си е мое мнение, не държа да го налагам

иначе за писане на ното можеш да ползваш въпросните 2 програми, които споменах, удобни са за нотопис

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.