Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблеми С Кардана


Recommended Posts

Имам Проблеми С 2та крака,с 1 не мога да правя същото което правя с другия.Мога да свиря най-добре 1то ниво със 2то не мога да го задържам дълго време а и нямам правилна техника и всеки път по различен настъпвам педала.Имам нужда от съвети за упражнения, как да настъпвам педала и как да свиря по бързо.1я ми кардан беше много смотан имаше разминаване чуваха се различно а сега ще си взимам Iron Cobra a докато го взема свиря на 1 други барабани а те са със Gibraltar.Та Ако Може някои да ми помогне ще е много добре. :help: :help: :help: :help: :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Упражнявай единички, двойки, парадидли. Търпеливо и с постоянство. Не забравяй симетрична постановка и експериментирай с позицията на тялото за общ баланс. Всяко упражнение го прави от възможно най-тихото до най-силно свирене. После включи динамични акценти.

 

И най-важното - не подценявай свиренето с един педал на бас-барабана:

 

http://www.youtube.com/watch?v=MFytXHcdFlk&feature=channel_video_title

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за единичния педал! Аз самия бях попаднал в тоя капан! Второто нещо, което си купих след самите барабани беше кардан и техниката за свирене на двойки с десния крак отиде през прозореца... Ако го знаех тогава, щях да подходя доста различно. Резултата сега е, че още имам проблеми при свиренето heel down, защото реално в първите години на свирене не съм му обърнал абсолютно никакво внимание. В момента в някои композиций ми е по-удобно да водя с левия крак и нямам никаква идея защо е така. Подозирам позицията на касата спрямо крака и височината на столчето.

 

За висока скорост при свирене с два педала е много важно да добиеш усещане за rebound-a и да работиш с него. Моята техника там също куца особено при 16-тини в по-високо темпо. Получава се схващане на крака и вследствие на това спираш с 2-те каси, а дадения пасаж продължава още 3 такта например...

 

Още нещо, което искам да спомена е - не мислете, че скъпите чаркове, скъпите кардани, каси, кожи и такива неща ще оправят техниката ви и всичко ще е розово. Аз си го мислех, с времето все повече и повече осъзнаваш за какво става дума. Всичко е в практиката. Трябва да се свири постоянно. Просто да свириш, да накараш тялото ти да функционира ритмично.

 

Надявам се да съм помогнал. : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен торото нещо, което си взех след самите барабани бе кардан. Някав Мапекс ниска серия. Обаче го взех защото ми се стори по рентабилно да дам 200 лева за двоен педал отколкото 150 за единичен. Но никога не съм имал амбициите да свиря с кардана 16ки в темпо 150 примерно. То аз не свиря и такава тежка музика. Обаче скоро нещо ми прищрака и реших че ми се свири с карданец, посъветвах се с учителя и той ми каза това което и очаквах - същото е като с ръцете, може даже да минеш Stick Controla вместо с ръце с крака, както и школата Bass drum control. Също така внимаваи да не ти се разминат очакванията и резултатите след като вземеш кобрата - не очаквай тя сама да си засвири :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

от кобрата съм много доволен свиря много добре с нея просто ми трябва повече свирене.като свиря и си отлепям целия крак от педала и като забързам не мога да сваря да настъпя педала.Проблема е че някои път като не мисля много и свиря каквото по принцип не мога и в момента в които се зарадвам и спирам да го правя и повече не мога.На концерти свиря без проблем но като трябва да репетирам не мога а като взех кобрата 1ден изкарах Angel Of Death и подобни песни без проблем с мисълта че имам нов кардан и на другия ден всичко беше както преди :д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен със Spaz, че най-голям ефект от всичко дава многото работа.

 

Също съм напълно съгласен с Airwalk относно високите очаквания към Iron Cobra. По последното по-конкретно имам предвид това: без да имам амбиции за високи скорости (вирея в съвсем други музикални води, кардана ми трябва за украшения и остинато)откривам, че кобрата не ми дава нужния контрол, чувствителност и лекота при свирене на основния педал. Усещам силния си десен крак тромав, тежък, изморява се бързо, а съм пробвал абсолютно всички корекции, които модела предлага. Единственото, което ми липсва е cobra-coils.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от кобрата съм много доволен свиря много добре с нея просто ми трябва повече свирене.като свиря и си отлепям целия крак от педала и като забързам не мога да сваря да настъпя педала.Проблема е че някои път като не мисля много и свиря каквото по принцип не мога и в момента в които се зарадвам и спирам да го правя и повече не мога.На концерти свиря без проблем но като трябва да репетирам не мога а като взех кобрата 1ден изкарах Angel Of Death и подобни песни без проблем с мисълта че имам нов кардан и на другия ден всичко беше както преди :д

 

За по-бързите двойни удари пробвай да дръпнеш крака по-назад върху самия педал, там, където движението му реално е по-малко. Наскоро чух за това в едно клипче за новия Speed Cobra и го пробвах... бях приятно изненадан, наистина работи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз искам да потърся някои съвети за свиренето с кардан. Винаги съм свирел на единичен педал с цял крак, но с тази постановка краката ми бързо се уморяват при двоен педал. Каква постановка предлагате?

При настройка на самите педали - желателно ли е да са еднакво тежки и на двата крака, или според лично чувство. Ако вкарам по-навътре чукчетата и олекотя педалите ще се промени ли положението?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че различна настройка на двата педала само би задълбочила разликата в уменията на двата крака. Мисля, че пружините трябва да са средно стегнати за да не спират движението на чукчето, но и да ги връщат бързо. Трябва да се ползва отскачането на чукчето от кожата за свирене heal up, но всичко е въпрос на техника и на тренировка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.