Jump to content
Българският форум за музиканти

нужна ми е малко помощ


Johnyy

Recommended Posts

Така свиря на ел.китара и все още ползвам компа за амп демек гитар риг 3 ... обаче днес като си включих да свиря се чува дразнещо жужене от програмата .. когато пипна потенциометъра за звука спира да жужи ... какво да правя .. и нормално ли е потенциометрите ми да са хлабави или нещо такова защото като ги хвана и мога да си ги подмятам нагоре надоло ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не е нормално да са хлабави. Махни капачката и затегни гайките с ключе. Става и с клещи.

 

Предполагам капачката на пота е метална? Ако е така е възможно нещо масите по китарата да правят мизерии. Ти играеш ролята на маса, когато докоснеш проводящ чарк. За сравнение трябва да има същия ефект когато пипнеш ключовете, струнника, струните, и т.н. Възможно е и кабелът да прави мизерии - пробвай с друг. Ако капачката е пластмасова, може да се е разместила някоя жица по електрониката от хлабавия потенциометър.

 

Толкоз, за определението "жужене". Имам боб да хвърлям, за да разбера какво точно е, но смятам да го сготвя :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да като докосна и там където се вкарва кабела също спира да жужи при струните също е така но понеже съм новак ще я занеса в xxxx там да я погледнат че не разбирам :) Благодаря :D И само да питам аз си я взех преди около 4 месеца и още тогава потенциометрите бяха хлабави също така и болтчето където се вкарва кабеляка .. значи ли това че съм си взел някаква дефектна китара и трябва ли да ги карам тия от xxxx да я сменят или оправят ..

Редактирано от Johnyy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, чак дефектна - не, това е просто сетъпната малко през пръсти. Аз например, имам от 3 г. и половина един Jackson JS30DK, но чак онзи ден забелязах, че болтчето отзад на ключето на 5-та струна не е напълно завито до долу. Това, което колегата е обяснил по-горе, не е нещо необичайно при ниският клас китари. Това жужене, за което говориш, изведнъж ли се е появило или просто едва вчера си го забелязал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес изведнъж .. просто включих гитар риг 3 и когато не пипам струните или някоя друга метална част от китарата си има жужене а попринцип съм настроил програмата кабела е наред преди нямаше такова нещо .. нищо не е порменяно .. обаче такова нещо на гитар риг 4 няма .. там има пак дразнещ звук но като свиря .. също да кажа че и там където се мушка кабела нали има едно болтче .. то се разхлабва постоянно и се мести цялата "дупка" .. това също е още от както си взех китарата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Жужи като не пипаш струните" Еми това според мен е нормално при всички китари. На всички китари които съм свирил когато ръцете не са ти на струните или друга част от китарата има едно жужене.Би трябвало да се махне като пипнеш струните.

Редактирано от Dankata0071
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.