Jump to content
Българският форум за музиканти

китарка на хип-хоп


Recommended Posts

ми не бих казал че е нещо сериозно, записче ей така от нерви за спокойствие, дрънканица http://shirpotreba.data.bg/new/kitarka.mp3

ей ше го зататрузиш ли доДжи мейл-а,че ми се щя да го чуя?

:godbless:

п.с. китарата с дист ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми не бих казал че е нещо сериозно, записче ей така от нерви за спокойствие, дрънканица http://shirpotreba.data.bg/new/kitarka.mp3

ей ше го зататрузиш ли доДжи мейл-а,че ми се щя да го чуя?

:huh:

п.с. китарата с дист ли е?

хаха, щом си рекъл ей ти тука http://www.cmusicforum.com/pi/kitarka.mp3

 

за теб винаги, иначе ще те разочаровам за жицата

 

@Glacierise супер?! хехе, щом казваш :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не :huh::(:( с тази тема за хип-хопа и китарата просто се чувствам предизвикан да споделям и така:

Сцена първа:

Самотен екскитарист се мотае самотно из самотните софийски летни улици. Срещат го двама съученици оооще от началното училище ( около 16 век...). Диалог " Абе ти нали. ъъъъ такова, нещо на китара , ние тука рап група...." , " е да , ама аз рап не отбирам аз таковата класика нещо, джаз, блус, опитвам , пък и китарата крива..." , "абе няма значение, идвай"

Сцена втора:

Студиото на Спайдер рекордс:

Тонрежисиора умилено посреща китариста с китка бели хризантеми - " Ти, скъпо мое момче си първия които внася музикален инструмент тук". Китаристът гледа леко объркано и глупаво , обаче после влиза в час и схваща че трябва да прави гив ми файв с всеки които влезе...

Сцена трета:

Китариста понеже не е свирил от бая време и си забравя един кабел от процесора към пулта ( за кубе дори не смее да мисли)...Почва драма зад пулта - кабел,ама, защо пък точно кабел , и сега как , ами, чакай сега...Тогава един кибичещ рапър решава да помогне...виждайки че китариста държи ами какво друго , елетрическа китара, предлага " Пич, защо не дойдеш по близко до микрофона, може да се чува така..."

 

Завесата милостиво пада....

и това е резултата

ХИП ХИП- пък и ХОП

 

 

Групата се казваше Хората от Гетото....

 

Обаче :P в крайна сметка има много кадърно направени хип хоп неща по света и като аранжимент и като идеи. Друг е въпросът у нас кои се занимават с това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето какво изрових също цикъл, качеството не е мн добро http://shirpotreba.data.bg/fuckin%20jazzy-01.mp3

 

принципно трее да е фънки-джази, ама се чува по-скоро фъкин-джази :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с китка бели хризантеми

:D

:lol: баница немаше ли :happy:

може и да е имало :D, обаче аз бях толкоз стреснат от urban cultura style че не попитах..пък и бях единствения в стаята без ланец 100грама плюс:D

 

НО има и друго..тъпото че заради банда 14годишни келеши , една музика която като всяка друга музика заслужава уважение придобива етикет "елементарна".... в крайна сметка Майлс Дейвис през 80те е повлиян и от хип-хопа, Аеросмит правят страхотен дует с Рън Ди Ем СИ, Марсалис, саксофониста, има парчета с рапъри..изобщо има заряд и там..да не говорим че един най яките музикални филми който гледах през последните годиние е 8 миля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе, ми така де, тия дни гледах едно шоу на Крис Рок, там оня разпрааше как жените се кефили на ритъма и нищо друго, оня рапира да ти го..... в.... лапни ми..... разкарай си дебелия задник и др такива, а ония се кефят и денсят :lol: , което ми напомня когато ТАТУ бяха известни по столичните клубове и бяхме с една компания, пускат Я сешла с ума ( незнам така ли се пише, но знам какво значи :D) и две от компанията: Еееее тва е нашата песен и отидоха на дансинга :happy::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, много универсални ритмите и за хоп стават де :)И готино звучи и тоя премудулирания бас отзаде можеше с дист да се изсвири:)

 

PlamenM-е не се свяля нещо таз хава..дава грешка някъде по трасето,почва да се сваля но после дава грешка.

 

Инъче Хип Хоп с китари......

:inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо, много универсални ритмите и за хоп стават де :(И готино звучи и тоя премудулирания бас отзаде можеше с дист да се изсвири;)

 

PlamenM-е не се свяля нещо таз хава..дава грешка някъде по трасето,почва да се сваля но после дава грешка.

 

Инъче Хип Хоп с китари......

:inlove:

Понеже хипа пък и хоп има сравнително монотонна хармонична и ритмична структура, това дава свобода да свириш разнообразно отгоре в модален стил...от друга страна дори в повечето рап ритми се усеща суинг пулсацията, е вярно с малко агресивна каса, но пък си я има..

моите злополучни опити с рапа са качени в гмаила с лабел PlamenM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.