Jump to content
Българският форум за музиканти

Старите кучета


Recommended Posts

А ти слушал ли си Пробот и пробвал ли си да изсвириш както трябва с необходимия груув и динамика някои от нещата там? Ми пробвай се и тогава ще си говорим кой не е техничен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
А ти слушал ли си Пробот и пробвал ли си да изсвириш както трябва с необходимия груув и динамика някои от нещата там? Ми пробвай се и тогава ще си говорим кой не е техничен.

Може и ще се радвам ако е почнал да свири добре ,но за съжаление аз Грол съм го слушал преди 7 години и не ме впечатляваше много.А пък и нямам желание да му свиря нещата,дори и да му ги извадя барабаните какво от това .А пък и не мисля че някой би се хванал да свири на някой барабаните ,първо е безмисленно,второ има 200 школи само за груув,трето това какво може да научи някой та да си губи времето .

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грол си е Грол...тия са си тия...аз се ядосвам,че вие (повечето джазмени) сте твърде ограничени от своята себелюбивост и докато техническата част идва на първо място правенето на музика оставяте назад на всичкото отгоре  много лесно слагате етикети без дори да знаете за какво става въпрос...велики барабанисти браво, не казвам,че Грол притежава дори и 2/3 от техниката ,на който и да е от долуизброените, но притежава нещо, което може би никога няма да разбереш Дръм Мастъре....тази тема я обърнахме съвсем на оффтопик...всеки да си се кефи на какво ще, но  без да отрича историята и хората допринесли за нейното създаване...кой повече кой по-малко!

:)  :P  :P

 

 

1. Не съм никакъв джазмен(малко ми е рано още ;) )

2. Аз също ХАРЕСВАМ Грол :exclaim:

3. Джазмените в горният ми пост са само 2ма - стари кучета,които имат ОГРОМЕН принос в развитието на барабаните ;) (а и не забравяйте,че барабаните изглеждат така, както си ги познаваме днес, за да може да се свири на тях ДЖАЗ)

4. Аз съм грууваджия и едно от последните неща от които се впечетлявам е техниката

5. OFF топик стана защото много се заговорихме за НЕ старите кучета ;)

 

Радио King е само модел солобарабанче на Слингърленд, не цял сет. 

 

Радио King е първия съвременен сет, от които впоследствие остава със същата марка само соло барабанчето на Слингерланд ;)

 

:P;) ;)

 

Съжалявам, че не пиша на кирилица, наистина няма как :)

 

Кирилизирано от Armaggideon. Моля, пишете на кирилица.

 

Armaggideon: Ако нямаш друга възможност, опитай това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
geneKrupa2.jpg Gene Krupa

January 15, 1909 - October 16, 1973

Неговите "Слингерланд Радио Кингс",са първите "съвременни" барабани.Той свири първото соло на барабани в музикална пиеса и с тези 2 неща става един от най-големите новатори на всички времена :)

LouieBellsonwolfganggronau.jpg Louie Bellson за първи път слага втора каса в сета,а по технически способности се нарежда до Бъди Рич :blink:

earlpalmer3.jpg Earl Palmer

е определян като един от най-великите сешън барабанисти за всички времена ! :)

bernardpurdie4.jpg Bernard "Pretty" Purdie е един от най-записвалите барабанисти,абсолютен груувмайстор :blink:

Hal%20Blaine%202.jpg Hal Blaine е определян,като най-успешният барабанист на рок&рол ерата. Топ албумите в които е свирил,са повече от на всеки друг(40 N1 сингъла и 8 награди Грами) :virtuoz:

garychester4.jpg Гари Честър

е не само един от най-великите студийни барабанисти,но и учители. От неговата школа са Дейв Уекл,Кени Ароноф,Тико Торес,Дани Готлиб и мн.мн.други :)

stevegadd1.jpg No doubt: Steve Gadd ist the most influental drummer of our time-достатъчно красноречиво ;)

 

ето ви малко ВЕЛИКИ барабанисти (за Бонзо,Бейкър и Муун вече се писа) които стоят МНОГО над Грол,Мрол и още такива разни които всички ние превъзнасяме........... :nono:

Смятам, че това, което ДръмсМастер е направил, казва всичко по възможно най-интелигентния и музикантски начин, като го е обосновал с неопровержими факти на 120%!!! Другото са фенски заяждания и глупашки спор дали рижавата или чернокосата е по-готина... В такива случаи се отговаря: И двете, дядо попе! И двете!

ДръмсМастер :(;):lol: !!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове се стари кучета:

1.Bill Ward

2.John Bohnam

3.Neil Peart(на последно място само щото свири с rush само от 74,и още се държи мама му стара)

4.Ian Paice-(той всъщност не ми е от най-лубимите ,но наистина е изиграл голяма роля за рок дръмерите,особено за дръмерите в бг),

 

ако някой има какво да добави за рок музика до 80 аз ще се ритна в окото.

 

Е те тва са баш учителите на всички рок,хеви метъл(и секви други под разделения на рока и метъла)барабанисти,дето толкова много ги превъзнасяте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Louie Bellson за първи път слага втора каса в сета,а по технически способности се нарежда до Бъди Рич

 

евала,някой да се сети и за дядо Луи.че къде щяхме да сме всички металяги и прогресари без него?(отговор-щяхме да свирим с единични педали,о ужас!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KEITH MOON - The best Rock Drummer ever!!! :dance:

 

Matt Cameron, Bill Ward, Tim "Herb" Alexander, Dave Grohl, Scott Asheton, Sean Kinney, Chad Smith, Brant Bjork :beer::beer:

:beer: е тва е бате кефиш ме! :beer: със сигурност Мат Камеран Дейв Грол и т.н. в тоя дух заслужават вниманието ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така ли? аз не съм усетил промяна...може би нирвана са увели4или дозата наркотици на разни групи, но мен ли4но ваобще не са ма накефили. :beer:

Ебати колко бързо си мърдам ръцете....и краката... :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да бъда разбран неправилно. Още по-малко искам колегата Paliev The Butcher да помисли, че се заяждам или налагам мнение, опазил ме Бог. Но някак си ми е трудно да сложа Дейв Грол до Мик Тъкър и като амплоа, и като майсторлък, и като музикантлък... За справка давам само три парчета: Балрум блиц, Сет ми фрий и Ин тю дъ найт, който от младите не ги е слушал, да ги чуе за обща култура... Предварително се извинявам, ако тона ми звучи некоректно, не влагам лошо чувство

 

 

Виж СА нема се впрегаш, аз повече се кефя на него(Грол),защото не само е дръмър, но пък и доста успешно (мое мнение) сменя китарата с барабаните...и някакси и на мен ми се иска да съм така...Мик Тъкър както знаем се посветил на барабаните...Дейв Грол на музиката и това повече ме кефи.

Не знам биографията на Тъкър, но не съм слушал нито една негова авторска песен , така че си имам особено мнение.

Не искам да обиждам никой, но никога не ми се е струвало логично да се ограничаваш само с един интрумент ако искаш да правиш музика. :godbless:

Тъкър участва във всички аранжименти на бандата си, има авторски парчета в албумите, пее страхотно (освен че свири така), превъзходно свири на акустичен и електронен клавир. Освен това, на концертна сцена се разполага на 3 партикабела: най-горе е комплект от разноцветни барабани, защото си подбира всичко по звук и комбинира Людвик, Лий, Греч, Сонор и не знам още какво. На втория партикабел има ксилофон и маримба, а на третия - 4 тимпана, от тези, 'дето ги има в симфоничните оркестри. Как се свири на 2 и 3 партикабел - не зная, макар да ми се иска... Но той свири и на трите. Така че, Мик Тъкър е "старо куче" (каквото е заглавието на темата), лека му пръст, Бог да даде покой на душата му, спомина се през 2002... А Дейв Грол, от който няма какво да науча, е набор на повечето от форума, така че мястото му не е тук, независимо колко е известен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като добива световна известност като барабанист на Police той почти изцяло скъсва своите връзки с поп-музиката за да изгради кариера на композитор. В резултат на това днес той има зад гърба си значителен брой опери, балети и най-вече филмова музика.

.

Стюарт Коупланд

 

Роден на 16 юли 1952 в Александрия, Египет

 

Бащата на Стюарт е оперативен агент на ЦРУ-факт, поради който бъдещият музикант прекарва детството си в Близкия изток, след което учи в Калифорния. През 1975 г. Стюарт се премества в Англия където свири с прогресив рок бандата Curved Air. След разпадането на Curved Air той основава групата Police заедно басистa-вокалист с прякор Стинг и китариста Хенри Падовани, скоро е заменен от Анди Самърс.

 

Първият хит на триото е Roxanne излязъл през 1979, зявяващ сериозните амбиции на Police да станат най-популярната и революционна група на Пост-Пънк ерата. Със своят уникален микс от реге, фънк, рок и уърлд музика групата успява да създаде изключително заразителен и все пак интелектуален поп.

 

Докато е с Police, Стюарт не само успява да спечели симпатиите на критиците със своето объркано, но все пак стегнато свирене, а и допринася доста в писането на парчетата. Между другото пo същото това време/ някъде около 1983 / чичко ни Стюарт е номиниран за наградата Golden Globe за музиката към филма на Франсис Форд Копола Rumble Fish.

 

През 1985 г. Стюарт издава The Rhythmatist, вдъхновен от пътуването си до Африка. Следват още филмови партитури между, които Wall Street и Talk Radio на Оливър Стоун, Raining Stones, Four Days in September и West Beirut на Кен Лоуч и много други хитови Холивудски продукции, балети и опери.

 

stewart-copeland.jpgstewartcopeland1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми гледах наскоро едно негово концертче и се сетих.не знам някой дали го е споменал вече тука,ама ето един от любимите ми барабанисти-Фил Колинс.да,да не е с извънземна техника,не си подмята палките във въздуха,ама КЕФИ.като го гледам само с къв кеф свири и като слушам ква рутина и ми става гот :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти слушал ли си Пробот и пробвал ли си да изсвириш както трябва с необходимия груув и динамика някои от нещата там? Ми пробвай се и тогава ще си говорим кой не е техничен.

Може и ще се радвам ако е почнал да свири добре ,но за съжаление аз Грол съм го слушал преди 7 години и не ме впечатляваше много.А пък и нямам желание да му свиря нещата,дори и да му ги извадя барабаните какво от това .А пък и не мисля че някой би се хванал да свири на някой барабаните ,първо е безмисленно,второ има 200 школи само за груув,трето това какво може да научи някой та да си губи времето .

ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ХА ма ти си ЖИСТОКУ КОПИЛЕ бе момче ще умра от смях. Аиде да ми пратиш някоя школа за груув че нещо съм я закъсал.....PLS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕЕиииииииии никаква колегиалност.Помолих за школа за груув пук той пича си мисли че го ебавам.Ама карай аз вече си намерих едни видео уроци пак за груув.Много са добри :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си се кефя на Joey Kramer от Aerosmith! :P

 

Може и да не нещо особено, но преди доста години той точно ме "запали" по ударните след като изгледах един лайв на въпросната група от 70-те ! Иначе пича е стегнат и има визия ( в смисъл много мразя дори и страшнибарабанисти, които стоят статично като за плакат :P

 

57.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.