Jump to content
Българският форум за музиканти

Старите кучета


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Бе Бозио откога стана стар барабанист.... :nono:

Е не е като да е първа младост...

Определено когато вече е свирил, Дейв Грол още е бил сперматозоид (по повод това че името Грол беше многократно споменато в раздел озаглавен "старите кучета")

За справка - Грол е набор '69, а Бозио е '50

А като стана дума за Дейв - айде и аз да не остана назад :D не се ебавайте с човека, голям барабанист си е, може и да не личи на първо слушане. Чувал съм подобни неща по адрес на Кърт Кобейн (че не бил никъв музикант, нито ставал за певец, нито за китарист).....За бога, хора, Nirvana промениха историческия ход на музиката!... :godbless: И го направиха без да са джаз формация или виртуози :virtuoz:

Редактирано от Anakon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

така ли? аз не съм усетил промяна...може би нирвана са увели4или дозата наркотици на разни групи, но мен ли4но ваобще не са ма накефили. B)

:):lol::D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
така ли? аз не съм усетил промяна...може би нирвана са увели4или дозата наркотици на разни групи, но мен ли4но ваобще не са ма накефили. 

 

Аре без такива джазменски мнения, ко шъ каити такива хора дето за тях всички останали са под тях...не ги увъжаааам ама грам, така че малко по-сдържано с такива изказвания! :lol:

 

Справка...кой е на 12-то място? Наркоманчето а ? А на първо може и да сте го чували...музиканто пфу... :D:D

 

http://www.rollingstone.com/news/story/_/id/5937559

Редактирано от Paliev The Butcher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

geneKrupa2.jpg Gene Krupa

January 15, 1909 - October 16, 1973

Неговите "Слингерланд Радио Кингс",са първите "съвременни" барабани.Той свири първото соло на барабани в музикална пиеса и с тези 2 неща става един от най-големите новатори на всички времена :godbless:

LouieBellsonwolfganggronau.jpg Louie Bellson за първи път слага втора каса в сета,а по технически способности се нарежда до Бъди Рич :godbless:

earlpalmer3.jpg Earl Palmer

е определян като един от най-великите сешън барабанисти за всички времена ! :godbless:

bernardpurdie4.jpg Bernard "Pretty" Purdie е един от най-записвалите барабанисти,абсолютен груувмайстор :godbless:

Hal%20Blaine%202.jpg Hal Blaine е определян,като най-успешният барабанист на рок&рол ерата. Топ албумите в които е свирил,са повече от на всеки друг(40 N1 сингъла и 8 награди Грами) :godbless:

garychester4.jpg Гари Честър

е не само един от най-великите студийни барабанисти,но и учители. От неговата школа са Дейв Уекл,Кени Ароноф,Тико Торес,Дани Готлиб и мн.мн.други :godbless:

stevegadd1.jpg No doubt: Steve Gadd ist the most influental drummer of our time-достатъчно красноречиво :godbless:

 

ето ви малко ВЕЛИКИ барабанисти (за Бонзо,Бейкър и Муун вече се писа) които стоят МНОГО над Грол,Мрол и още такива разни които всички ние превъзнасяме........... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грол си е Грол...тия са си тия...аз се ядосвам,че вие (повечето джазмени) сте твърде ограничени от своята себелюбивост и докато техническата част идва на първо място правенето на музика оставяте назад на всичкото отгоре много лесно слагате етикети без дори да знаете за какво става въпрос...велики барабанисти браво, не казвам,че Грол притежава дори и 2/3 от техниката ,на който и да е от долуизброените, но притежава нещо, което може би никога няма да разбереш Дръм Мастъре....тази тема я обърнахме съвсем на оффтопик...всеки да си се кефи на какво ще, но без да отрича историята и хората допринесли за нейното създаване...кой повече кой по-малко!

:godbless::godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе Бозио откога стана стар барабанист.... :lol:

А като стана дума за Дейв - айде и аз да не остана назад :lol: не се ебавайте с човека, голям барабанист си е, може и да не личи на първо слушане. Чувал съм подобни неща по адрес на Кърт Кобейн (че не бил никъв музикант, нито ставал за певец, нито за китарист).....За бога, хора, Nirvana промениха историческия ход на музиката!... :cheers: И го направиха без да са джаз формация или виртуози :lol:

Напълно съм съгласен ! Сега си дръпнах няколко концерта на Nirvana от eMule и просто Dave Grohl няма равен на себе си като интензитет на свирене и техника. Имам и техни концерти от 1988/1989 с оригиналния drummer Chad Channing, който е гола вода в сравнвнение с Grohl и не случайно и Kurt го е изгонил от бандата. За мен определено е един от най-добрите барабанисти на 90-те, а и въобще като музикант е много добър, като се има предвид колко яка банда са Foo Fighters, макар и с по-комерсиално звучене.

 

А що се отнася до Nirvana не мога да разбера как може да се оплюва групата, която отприщи цялата алтернативна вълна от нач. на 90-те и с това промени изцяло музикалният пейзаж, изличавайки почти изцяло нелепата pop-hair- metal сцена на 80-те, и остана завинаги в историята на музиката заедно с Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd, Black Sabbath, Hendrix и Sex Pistols.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОФФТОПИК:

И да се ебаваш и да не се ебаваш (Angry Samoan - това някаква препратка към Хънтър Томпсън трябва да е?) старото трябва да се уважава, за колкото и алтернативни да се смятат някои хора не бива да се пропускат групи като Def Leppard,AC\DC, Guns'n'Roses, които въпреки,че на са били от пънк течението

(Black Flag, Social Distortion, Bad Brains, Husker Du)от което произлиза Грънджа, са допринесли много за звученето на модерната рок музика...гледах едно предаване по VH-1 за Pyromania на Leppard и там пичовете от SOAD се говорха за тях като за идоли...

 

А отделно може да обсъдим хората, които съвпадат с героите от Spinal Tap...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саксън, батка; ма още не съм гледал филма, да .е.а...

А Лепард са голяма работа, квото и да разправят младоликите бледолики...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А що се отнася до Nirvana не мога да разбера как може да се оплюва групата, която отприщи цялата алтернативна вълна от нач. на 90-те и с това промени изцяло музикалният пейзаж, изличавайки почти изцяло нелепата  pop-hair- metal сцена на 80-те,  и остана завинаги в историята на музиката заедно с Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd, Black Sabbath, Hendrix и Sex Pistols.

 

Това бяха думите, които търсех но не успях да намеря....ти го каза 100 пъти по-добре от мен

Еваларка!! :)

 

:):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така ли? аз не съм усетил промяна...може би нирвана са увели4или дозата наркотици на разни групи, но мен ли4но ваобще не са ма накефили.  :D

Наркотиците не трябва да бъдат засягани в темата, когато обсъждаме музикалните умения на даден човек/банда

Това е все едно да определяме майсторството на Джими Хендрикс според това че не е бил бял а тъмнокож :)

 

Освен това, от къде си сигурен кой какво и колко е друсал навремето? Или ти лично си им редил линиите??

 

Айде със здраве :)

 

И по-обективни мнения, моля

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анакон,

извинявам се, бях се объркал с Бозио, мислех го за десетина години по-стар, моя грешка.

Но на мен той определено не ми е от любимите, но не ми е и неприятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грол си е Грол...тия са си тия...аз се ядосвам,че вие (повечето джазмени) сте твърде ограничени от своята себелюбивост и докато техническата част идва на първо място правенето на музика оставяте назад на всичкото отгоре много лесно слагате етикети без дори да знаете за какво става въпрос...велики барабанисти браво, не казвам,че Грол притежава дори и 2/3 от техниката ,на който и да е от долуизброените, но притежава нещо, което може би никога няма да разбереш Дръм Мастъре....тази тема я обърнахме съвсем на оффтопик...всеки да си се кефи на какво ще, но без да отрича историята и хората допринесли за нейното създаване...кой повече кой по-малко!

:):P:P

Не се заяждам ,но ще си изкажа мнението.Евалата на Грол ,може да не е техничен но важното е че свири това каквото му се иска ,и най-вече се кефи.Но не бих го сложил в графата с Стив Гад или Саймън Филипс.Ще ти дам един пример това е все едно аз да си купя последния модел на опел а ти последия модел на мерцедес ,и двете са коли, и двете са супер и возят хубаво ,но моята струва 40000 евро а твоята 200000 евро

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.