Jump to content
Българският форум за музиканти

Pickguard - за Страт


resistor

Recommended Posts

Здрасти на всички,

 

Може би темата е за раздел КУПУВА, но я пускам тук защото реших, че повече хора може да я видят и да помогнат

 

Та значи имам един Squier Strat HSS и съм решил да си го ъпгрейдна на Strat HH. Изпаднаха ми 2 яки хъмбъкера но ми трябва нов Pickguard - (мамка му незнам на БГ това как му се вика - новак съм) Та пластината на която се монтира електрониката. Набарах готини пикгардове по ебайя но с цел улесняването ми исках да питам и тук ако знаете да се правят/продват някъде да ме насочите. Също така и магазин за карантии (потенциометри, превключватели). Не че немога да си ползвам и оригиналните от страт-а ама мислех да си направя напълно нов пикгард и да имам 2 - кеф ти HH кеф HSS.

Удобно ми е и София и Пловдив.

 

Благодаря предварително!

Редактирано от resistor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Магазинът, дето не се споменава тука, официалния вносител на Фендър за България; Капъша, ул. Трапезица 6; Малкия Цум - става дума за София. Провери на тия места. Ако не си проверил какво има под пикгарда, направи го и виж дали в дървенията има място за хъмбъкър на нека (ако ти схващам правилно идеята).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско - ще проверя! - иначе съм демонтирал пикгарда и си има място за хъм на нека. Точно това ми е идеята :)

Редактирано от resistor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се извинявам за тъпия спам, но много ми е любопитно защо в този форум не се споменава името на магазина, което „не се споменава в този форум“

И за да не е 100% Offtopic ще кажа, че страт-а, който си купих не знам дали е направен или е купен, но в момента е HSS, но като го купувах човекът ми обясни, че ако искам мога да махна единия Single и от долу мога да си сложа Humbucker. В момента на нек позицията има една бяла пластина, която държи single coil-а. Но отново казвам не съм го отварял, за да видя за какво иде реч отдолу. И последно в малкия ЦУМ преди време видях, KH Pickguard някакъв Signature на Kirk Hammet (може и да съм се заблудил) На него имаше адаптери EMG и цената му беше „ЕКСТРА“

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно xxxx и темите и линковете за тях:

 

При последния ни разговор с управителката и управителя на xxxx постигнахме споразумение, да не позволяваме да се пишат лоши неща за тях във форума. До колко е правилно това не смятам да коментирам, но е факт, че се съгласих. Съответно се разбрахме, че не може ( не е чeстно ) да им осигурим избирателен "чадър" само за лошите неща и се разбрахме да не се пише НИЩО за тях. Нито хубаво, нито лошо, нито линкове - нищо. За това искам да ви помоля да се ограничите и да не пускате линкове към тях за да си нямам после проблеми. Очевидно не желаят да присъстват по никакъв начин тук за това нека уважим желанието им.

 

Всички линкове или теми за тях ще бъдат трити без предупреждение. Независимо добри или лоши, както е според споразумението ни.

 

Ако искате да покажете линк на нещо което те внасят използвайте страниците на производителите или линкове към други магазини.

 

Те излязоха с официално изявление, което можете да прочетете ТУК

 

Из темата за правилата на форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В "оня магазин" има само HSS/SSS пикгардове. На трапезица 6 никой не вдига телефона - дали е действащ тоя магазин? На сайта им има ценова листа точно с нещата които ми трябват ама пък не ми се ходи насляпо там...хеле след работа в мега трафика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм отдавна не съм минавал оттам, но помня, че имаше някаква драма с телефона. Бях поръчал едни чаркълъци преди сума ти време, които ги нямаха в наличност и звънях, звънях, ама никой не вдигаше. Иначе като отидох на място си бачкаше магазинчето, чарковете бяха по график, всичко точно. Странно малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Капъша не ми е приятен, но за пикгардове нямаш по-добро място... в RF има два макс над 100 лева... При онзи пичага са страшно много по 15-20 лева...

Трапезица 6 е адреса, но ако тръгнеш от изхода на метрото към халите нагоре по Тодор Александров, трябва да заобиколиш сградата... Виждаш една затворена врата на която пише Трапезица 6 и има две оставени кутии от китари, тва не е действащия вход. Продължаваш напред и дясно.. :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така - за да съм евентуално полезен и аз:

Мобилен тел на Капъша - 0887616082 - на този отговаря. М/у другото ми се стори любезен човека. Нямаше търсения пикгард от мен но се разбрахме по ценовата листа от сайта му да му дам номерата на артикулите и той ше ми ги поръча. Отговаря си и на мейлите :topicsux:

Малкия цум - имат пак само HSS/SSS пикгардове за strat. Имат и неизрязани strat пикгардове (изрязани само по контура без отвори). Ама реших, че нямам нужната техника да го направя както аз искам пък и Капъша даде по-ниска цена за изрязан такъв. Само остава да си изчакам доставката.

Мернах и Кърк Хамет пикгарда. Цената му наистина е "ЕКСТРА"

 

Благодаря на всички отзовали се. Сега остава да си изчакам пикгардчето и да пускам в действие поялника.

Редактирано от resistor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Такааа - в крайна сметка с един познат който прави реклами разчертахме пикгарда на Аутокад и го изрязахме от плексиглас на лазера след което му лепнахме черно автомобилно фолио.

Смених и адаптерите с нови хъмбъкери мисля че са Уилкинсън и звука на иначе непретенциозния скуайър страт стана перфектен за моите нужди :butcher:

 

ПРЕДИ:

 

SquierStratHSSLarge.jpg

 

СЛЕД:

c481302830057862.JPG 36905d98429b40c1.JPG

 

ПП Трябваше да го избърша от отпечатъците ама...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.