Jump to content
Българският форум за музиканти

Ремонт на Хи-фи колона


BWC

Recommended Posts

Здравейте и честита коледа на всички

 

Обръщам се към вас със следния проблем .

Колоните ми са микролаб соло 6 2х50Вата активни

Наскоро спряха да работят :) и ги отворих и видях че 2-та бушона са изгорели (3,5 мм цилиндрични мисля че бяха 3,15 А)

след като ги смених изгоряха за 1 секунда новите и тъй като си нямам никакво понятие от електроника и тем подобни се

обръщам към Вас.

 

Ако има някой който чете темата и се занимава с подобна дейност ( не държа да е професионалист)

може спокойно да ми пише за да се разберем каде и кога да се видим за да диагностицира проблема

и да го отстрани (ако е възможно) срещу съответното заплащане определено от него

 

Благодаря ви за отделеното време и ви пожелавам весела нова година

 

 

Илия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причина за горенето на предпазителите обикновенно е дефектиране на мощните усилватели/интегрални схеми.

Лошото е, че на пазара има много ментета, което усложнява ремонта. Освен това, цената на ремонта, особено, ако има повреди и по захранването може да се окаже нерентабилна , имайки предвид ниската цена на озвучителните тела.

Разбира се, крайна оценка може да се направи само след диагностика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се прегледат и високоговорителите, защото при дефектирането на крайните стъпала има вероятност да има поражения и при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата препазителя да изгорят ще да е нещо повече от случайност.

 

"Ако има някой който чете темата и се занимава с подобна дейност ( не държа да е професионалист)

може спокойно да ми пише за да се разберем каде и кога да се видим за да... "

Факторът "време" ме спъва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да погледнеш тази тема - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=91418&hl=

 

Баща ми се занимава с ремонти на говорители, колони и усилватели от десетина години. Намираме се в Студентски град. Можеш да звъннеш по всяко време на деня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.