Jump to content
Българският форум за музиканти

Начинаещ


heavy^fuel

Recommended Posts

Съгласен съм с мненията на повечето колеги по темата.

 

За да се създаде усет за един инструмент е нужно, преди всичко с него да се експериментира, а тези експерименти в един момент ще доведат и до успешна и качествена импровизация.

 

Съветът, който бих ти дал е да намериш адекватен баланс между теорията и практиката, като се стремиш да не задълбаваш в първото повече от необходимото, защото рискуваш в един момент да се превърнеш в брилянтен теоретик, на когото обаче жестоко му куца техниката и усета за имрповизация. Познавам доста хора, които в увлечението си към теория са забравили всъщност къде точно се намират като музиканти. Така че - давай смело напред, и каквото и да ти се казва, истината е в практиката и в риска да опитваш нови неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!

Бих искал и аз да кажа моето мнение. За мен има два пътя:

1. Музиката ти доставя голямо удоволствие, но много не ти се свири. Чудесно! За този път бих казал: когато ти се свири - свириш, когато не ти се свири - не свириш. По този начин можеш за известно време да постигнеш и да поддържаш някакво приятно ниво.

2. Решил си да оставиш зад себе си средното ниво. Чудесно! Упражнявай се БЕЗ ДА ПРОПУСКАШ ДЕН. Изучи колкото можеш гами и акорди, вади по слух солата, които ти харесват. Намери добър учител и ходи при него, когато имаш въпроси. Не се притеснявай да питаш.

 

Успех!

 

Влад

 

п.с. не съм съгласен,че трябва да се сравняваме само със себе си. Това е доста себично... Аз бих предпочел да се сравнявам с най-добрите.

 

В.

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.