Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ с тапинг на първа струна


CIH

Recommended Posts

Здравейте хора,

опитвам се да свиря това:

http://tabs.ultimate-guitar.com/d/dokken/i..._dreams_tab.htm

Иска ми се да пробвам тапването в тази песен. До колкото разбрах, за да тапваш просто удряш силно между някое от прагчетата докато си задържал това на което искаш да чуеш дадената нота. С всички струни ми се получава само с първа не. Почти нищо не се чува. Възможноли е да е от китарата или от адапторите, защото усетих, че като го влкюча на бридж и на единичен се чува мааалко по-силно отколкото само на бридж. Как да правя таб на високите прагчета на първа струна?

 

Ето това ми е китарата:

http://www.ultimate-guitar.com/reviews/ele...rx70/index.html

Редактирано от CIH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами има разлика разбира се но ми се струва малко слабо като звук. В смисъл като го направя на шеста струна жули здраво а тук се чува едва едва :cheers2:

Иначе като махна звука, се чува еднакво силно а със дисторшън се чува слабо на първа струна при по-високите тонове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом акустично звучи ок, значи пробвай различни комбинации с адаптерите, честотни настройки - махане/добавяне на ниски, високи, различен гейн/кривене от усилвателя, дистъра и т.н. докато се изравни.

Можеш да започнеш опитите с чиста бленда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа май получих нещо когато започнах да си играя така както ти ме посъветва, но все още не съм удовлетворен. Все пак твоя съвет ми помогна. Мерси много. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.