Jump to content
Българският форум за музиканти

Баналната тема на начинаещия....


Strange_ one

Recommended Posts

Здравейте! Знам, че това е поредната позната тема, на някой току що регистрирал се, но просто знам, че мога да разчитам на вашето компетентно мнение тук, понеже от доста време чета много материали из форума, които ми помогнаха.

От пролетта свиря на класическа китара, за мое щастие ми я подариха едни познати и така да се каже минах тънко....ходих на уроци през лятото, подрънквам си у нас всеки ден, но честно казано класическата китара не ми лови много...ъм ухото. Все пак ме влече така да се каже, повече жицата. Та да мина на въпроса си, или по-скоро въпросите.

Хареса ми този Джаксън от xxxx.

Jackson JS32R Dinky

(Ако линкът не се отваря, китарата е Jackson JS32R Dinky™ w/ Floyd Rose® Black, на 8ма страница при Джаксъните)

 

Честно казано, знам че идеята да поръчвам китара от нета, тоест без да имам възможността да я пробвам, не е хубава, темата е обсъждана много пъти. Не съм от София, тук нямам голям избор освен ако не поръчам нещо, а в някой магазин едва ли ще се съгласят да ми докарат дадена китара само за да я пробвам. Но все пак, има ли голямо значение, щом за сега като начинаещ нямам определени продпочитания? (визирам дебелина на грифа и т.н .) Просто нз дали има китара с по-неудобен гриф от тази, която имам. :rolleyes: Относно формата на тялото, Кинг В и Роудс ми харесват повече, но някак нз защо си мисля, че на мен специално няма да са ми удобни. Така, до тук добре.

Относно самия саунд ....ами тук идва моят проблем. Чудех се дали същият модел без флойд роуз е по-добър вариант. Четох, че флойд роуз оказва малко влияние върху звука, в отрицателен смисъл, а и отнема време за настройка и ще ми е малко сложно, но все пак в близките години няма да имам възможност за друга китара, така че мога ли да нарека варианта с флойд роуз инвестиция за в бъдеще? Прочетох из нета и много отрицателни мнения за адаптерите на Джаксън, но и, че вече са ги „поправили”. (в случая горе споменатата китара е от последната серия ако не се лъжа) Вие какво мислите?

Ето и един клип....за „преслушване”, е с разлика, относно формата на тялото но иначе е същата. Естествено взимам под внимание Маршала.....не обръщайте внимание на изпадналия германец в началото. ;)

 

А случайно някой да знае за колко време траят тези намаления в xxxx, като гледам сега ми е паднало, отдавна събирам пари от джобни и стипендии и ако искам да мина по-тънко ще трябва май да побързам.

Получи се един солиден пост, но просто исках да се изкажа ясно. Все пак ми се иска да видя вашите мнения, за които благодаря предварително. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си изчел хилядите теми би трябвало да си разбрал логаритмичната логика на екзестинциалната парадигма - първо се пробва, после се купува!

 

Поздрави!

Герги!

 

П.С. : Дайте ми голямото червено копче!

 

П.П.С.: Що ли ми се струва, че РФ си праят рикламъ в мументъ?

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.