Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос? Свързване на два усилвателя


arabadzhiev

Recommended Posts

Здравейте,

Имам въпрос може да прозвучи глупаво.Може ли кубе с вход за една китара,по някакъв начин да се свържат две.С някакъв кабел или нещо да се направи.Кубето е Stagg 10GAEU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може!!!

 

Сещам се за два начина,евтин и по-скъп.

 

Евтиният:в магазините за ел.техника продават едни магически джундйурийки от пластмаса и метал.

Представлява следното: от едната страна е мъжки жак,а от другата е с два женски жака....

Мушкаш(не го приемай еротично)мъжкия жак в кубето,после мушкаш(що все ме влече към еротиката)двата кабела на двете китари

в женските жакове и ето ти магията :)

 

По-скъпият начин:купуваш си малък смесителен пулт,и според това,колко канала има,може да включиш колкото китари искаш...

и то само в едни кубе......

 

Аз съм пробвал по първия начин,получава се,но също така,китарата с по-висок изходен сигнал ще се чува повече......

Сега,вие трява да се разберете,кой ще свири Соло и кой Ритъм,и да не се карате :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не че не може, ама китарите ще жужат като две пчелички в кутийка.

 

Добър вариант е ако кубето има вход за плеър. Там през ефект - някакво педалче - можеш да включиш втората китара.

Друг вариант е някой разбиращ да ти направи вход директно към крайното стъпало, може и през потенциометър. Там също можеш да включиш втора китара през педалче.

 

Общото правило е, че китарите трябва да се събират след предусилвателите си, а не преди. Оттук произлиза и третия вариант - да се направи втори предусилвателен канал, със собствен гейн и тонкорекции. Това не знам дали ще е по силите ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има още един начин ,видях кубето и начинът е следният:

Купуваш си преходник 1/4 към 1/8 и го слагаш в входа където пише Input CD/UPS ,но там се слага ритъм китарата и готово (Ще звучи леко глухо ,но карай).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има още един начин ,видях кубето и начинът е следният:

Купуваш си преходник 1/4 към 1/8 и го слагаш в входа където пише Input CD/UPS ,но там се слага ритъм китарата и готово (Ще звучи леко глухо ,но карай).

 

Това е първият вариант, за който писах. През педалче няма да звучи глухо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.