Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос - метални струни на класическа китара


wolfenstain

Recommended Posts

Здравейте.Въпросър ми е, може ли на обикновена класическа китара да се сложат метални струни? Казаха ми, че звучало много лошо. Верно ли е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно! Даже много хора са го правили ... и после се е стигало до лютиери или направо нов гриф! :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класическата китара ес различно захващане на струните от акустичната.Металните струни могат да наранят каналите и да батисаш китарата за няма нищо.От опит го знам,но все пак виж и други мнения.Успех>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може. След което въпросната китара бързо може да се преработи за саксия, подпалки, цукало, щайга за ошав или четка за зъби за австралийска невестулка тип очилата паламарка.

 

Докато се чудиш как изглежда австралисйката очилата паламарка можеш да се разровиш малко из китарния раздел. Ще те черпя фанта, ако забележиш една интересна тенденция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Недей разочарова момчето бре, ся мързела го гони, мързи го да чете! Но пък не съм се сещал за по-хубава идея за саксия! :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класическата китара ес различно захващане на струните от акустичната.Металните струни могат да наранят каналите и да батисаш китарата за няма нищо.От опит го знам,но все пак виж и други мнения.Успех>

Оу, наистина ли мислиш, че класическата китара не е акустична китара?Защото точно така изглежда постът ти.Да не би да имаш предвид уестърн?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опънът на металните струни (tension) e по-голям и повечето класически китари за найлонови струни дават фира необратимо. Можеш да пробваш с тънки или прередени струни 1-1 2 3 4 5, но звукът не е читав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.