Jump to content
Българският форум за музиканти

Към колегите "Класици"


Recommended Posts

Здравейте,

Обръщам се към хората,които слушат класическа музика за съвет.

Моля да ми дадете мнение за баса в следното творение:

 

http://geoalexiev.tripod.com/sitebuilderco...les/mixdown.mp3

 

Очаквам конструктивна критика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гео първо браво за идеята и куража :) да работиш

в-у класическо произведение, макар, че не се очудвам,

защото ти е във възможностите от всякъде :blink:

на първо слушане нещо баса ми се губи на места :think:

все пак аз мисля, че той е солиращият и трябва да се чува повече :blink:

и като на места може да свириш унисончета с пияното особенно

в бързите пасажи щото ти е апсолютно във възможностите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Първо на първо прави част на всеки които се опитва да обогатява с нещо класическо и пълно. Евала Гео. Според мен обаче басова линия на тази пиеса не звучи съвсем на място. Богато и звучно е и една басова линия се губи някаде. В тихата част обаче е напълно възможно да звучи добре един по-раздвижен бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless: Любимите ми вариации :godbless: ! Мисля, че баса е слабичък ( макар и да не е солиращия инструмент, според мен) и остава малко празно тук таме (почти навсякъде) ! Това е единствената "забележка" от моя страна!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Първо на първо прави част на всеки които се опитва да обогатява с нещо класическо и пълно. Евала Гео. Според мен обаче басова линия на тази пиеса не звучи съвсем на място. Богато и звучно е и една басова линия се губи някаде. В тихата част обаче е напълно възможно да звучи добре един по-раздвижен бас.

да,опитвам се да поставя нещо съвсем ненатрапчиво и непретенциозно.

Напълно съм съгласен с теб,че басът не е най-стандартно използваният инструмент за пиеси от такъв род. :godbless:

Но...трябва да експериментираме.така ще се научим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless: Любимите ми вариации :godbless: ! Мисля, че баса е слабичък ( макар и да не е солиращия инструмент, според мен) и остава малко празно тук таме (почти навсякъде) ! Това е единствената "забележка" от моя страна!

Благодаря ти за мнението.Кажи на кои интервали е слаб баса.Също много искам да ми кажеш мнението си относно празните места.Как да се запълнят?С повече вариации от баса ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само забравих да спомена - направи ми впечатление че следваш темичката или на мелодията или на басовата част(съответно дясна и лява ръка).

Напълно съм съгласен с теб,че басът не е най-стандартно използваният инструмент за пиеси от такъв род. 

Но...трябва да експериментираме.така ще се научим.

Получава се страхотно, но не на всички класически пиеси. Мога да ти препоръчам да намериш класическите албуми на Vitalij Kuprij и да вкараш басова линия в тях. Не се съмнявам че ще успееш пък и че после ще ни изненадаш адски приятно :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само забравих да спомена - направи ми впечатление че следваш темичката или на мелодията или на басовата част(съответно дясна и лява ръка).
Напълно съм съгласен с теб,че басът не е най-стандартно използваният инструмент за пиеси от такъв род. 

Но...трябва да експериментираме.така ще се научим.

Получава се страхотно, но не на всички класически пиеси. Мога да ти препоръчам да намериш класическите албуми на Vitalij Kuprij и да вкараш басова линия в тях. Не се съмнявам че ще успееш пък и че после ще ни изненадаш адски приятно :P

Благодаря ти за съветите,ще се възползвам от тях.

Ето затова се радвам,че членувам в този форум-винаги можеш да разчиташ на по-опитните колеги за съвет.

Още веднъж благодаря. :P :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Geo, имах в предвид, че баса е слаб като сила и затова се губи на места! Много са малко празните местенца (само на втора и трета вариация по един-два такта, дето нищо не свириш, или пък не се чува..?..) и то по-точно на мен ми се иска ей тук например да се сложи това и това тонче, но няма как да го изпиша тук! Мисля, че спокойно може и нищо да не прибавяш, а само да усилиш баса и да ми пратиш парчето с усиления бас :rolleyes:

(На края на първия дял на втора вариация, където свириш арпеж надолу в минор, не завършва ли в мажор..?..)

А като цяло идеята ти много ми допада и мисля, че баса звучи много добре и то точно на това произведение! Аз съм свирила например Моцарт-А ла турката в състав-пиано, бас, китара и барабани и звучеше супер, можеш и него да пробваш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За баса не съм сигурен...Аз поне го чувам адски добре, може би е заради новичкия събуфър.:D

Уникално е! Аз имам всички стари неща на Евгени които е поствал тук, така че с голямо нетърпение очаквам всичко ново - включително на диск .:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не съм с големи колони ,с субуфър-че съм само и да си кажа че баса го чувах като цяло много тих.Ако му сложиш повечко среди ли де да знам или просто го усили.

 

конструктивна критика:

земи ги изсвири тия пиана с баса , милиони микроби шъ умрът (от кеф)

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се! :cheers:

Свалих си парчето с Евгени Куманов, но като давах коментар съм влязъл в грешната тема :wall: ;) ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.