Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със E-mu1212


bahurbenz

Recommended Posts

Имам проблем с e-mu 12-12. Защо винаги имам ниво на шум във I/O Card in дори без да има вкарано нещо във входовете ???Примерно когато искам да пиша китара на qbase има ниво на шум на входа. На изхода когато слущам готова музика всичко е нормално.MIDI входовете работят добре. Преинсталирах драйвери без никакъв резултат. Вече не знам какво да правя остава само да опитам максимално добре да почистя слотовете и входовете на картата??????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шумът не е като от захранване-траф по скоро е като пърпорене пър -пър-пъъъъъър пър пър. Знам че ме мислите за идиот http://forum.muzikant.org/style_images/111...icons/icon8.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

преди доста време имах две такива карти, с гаранция от Томан (това е мног важно!)

Проблема беше аналогичен, но на аута - левия и десния канал се различаваха по ниво, и шум. Изпратих обратно картата , и след месец ми я подмениха , с обяснението че това е някакакъв бъг в чипа, и т.н.

Та, предполагам, че проблема е електрически, и не е нужно да преинсталираш безкрайно. Ако имаш къде да преместиш картата, на друг комп пробвай , но това са моите спомени. КАто се замисля, май във форумите на Ему се обсъждаше подобен проблем.

Доста неприятно......

п.п. .... а имаш ли проблем с адат входовете, или не ги ползваш? т.е. проблема е само в аналоговите входове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам че проблема е само в аналоговия конвертор.

възможно решение е да ползваш адат каналите, но ти трябва адат конвертор, минимум

това ADA8000_P0187_FrontTop_web.jpg

другия вариант е просто да си купиш нова карта, или да намериш някой ентусиаст електричар,на който му е ясно кое за какво е в аудиокартата.

поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и аз имах такова Ему..още като я купих (ot USA) си дойде с фабричен дефект: даваше разлика в каналите - 6 дб. Ужассссно.....прави го на всички компютри.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес я пробвах и на друг компютър проблема е в картата. Просто ще си купя нова! M-Audio - Audiophile 2496 дали ще ми върши работа като се има в предвид че пиша най-вече клавири с миди входа и бас през аналоговия вход. Във форума чета че въпросната карта е доста под нивото на Е-МУ 1212 ??? Благодаря ви за съпречасноста и съдействието пердварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не съвсем......ще ти трябва някакъв усилвател, входовете на м-аудиото са на чинчове и т.н. Или смесителен пулт.

Всъщност какъв ти е бюджета ? Ако искаш пусни ЛС за подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.