Jump to content
Българският форум за музиканти

Звукова карта


Voodoo_MetaL_PK

Recommended Posts

Свиря на китара от съвсем скоро[noob съм], имам електрически Squier, но нямам кубе все още, обмислям вариянти относто това, но имам въпрос дали мога да си ръгна китарата в компа (,а то е един комп... :wallbash: ).Звуковата карта не е сменявана никога, а компа ми е от мноооого одавна, доста стар, във всеки случай не е superstar, та звуковата карта е такава Realtek ALC655 @ ATI SB600 - AC'97 Audio Controller (поне това изписва в евереста), RAM - 768 (512+256), HDD~200GB, Processor AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3200+...Проблем ли е и голем ли е?За временна употреба дали ствава или въобще за никаква?Мисълта ми е докато реша какво да е кубето дали мога да ползвам компа като усилвател (дори да е без ефекти, на програма и да си слушам това което правя (жалко подобие на музика) на слушалките?Благодаря, не ме хулете много, нов съм, не разбирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видеокартата няма отношение към твоите опити.

 

Ако няма да ползваш някакъв специализиран софтуер няма никакъв смисъл да си ръгаш китарата в компа. По-добре я включи в някое старо радио или нещо, дето има усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, значи, дори и да включа китарата отзад в буксата и да си намеря софтуер мога да си слушам 'произведенията' през слушалките?Тоест тая видеокарта не играе роля в моя случай?Правя кабела, ръгам и почвам с некой софтуер, временно заместващ бъдещото ми кубе?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази комбинация няма да замени бъдещото ти кубе. Бегай да четеша, защото ще почнем да повтаряме неща, които вече са написани там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Voodoo Metal PK

Да, колегата L.K. е прав... Първо, е все тая дали ще си "ръгнеш" китарата в компа, уредбата, телевизора и т. н. техники с усилвател, ако не искаш да изкараш "нещо по така". Друг е въпроса, ако искаш да ползваш компютъра си с някакъв софтуер като Guitar Rig, Amplitube, GTR, Revalver и т. н. моделинг софтуер на китарни ампове и ефекти за да свириш. И ако е така наистина "бегай да четеш" :-), много е писано по въпроса. Но за да съм ти полезен все пак ето един шорткът от мен: конфигурацията ти покрива минимума за това да използваш Amplitube 2 например (1GHz / Athlon XP 1.33 GHz, 512 MB of RAM, Windows XP), но първо ще трябва да си оптимизираш системата и то здраво за да не дърпа ресурс, който ще ти е необходим за да върви гладко и второ да имаш инсталиран ASIO4ALL драйвер за да избегнеш закъснението на звука. Или просто попитай някой, който ги чатка тези неща и той да ти покаже за какво иде реч. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко в твоя чест, Voodoo Metal PK, си "ръгнах" китарата директно в активните колонки на компютъра. Е ми чува се, макар и слабо. С един предусилвател или ефект между китарата и колонките звукът ще се усили повече. Разбира се не бих свирил така дори за удоволствие - няма никакво удоволствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко в твоя чест, Voodoo Metal PK, си "ръгнах" китарата директно в активните колонки на компютъра. Е ми чува се, макар и слабо. С един предусилвател или ефект между китарата и колонките звукът ще се усили повече. Разбира се не бих свирил така дори за удоволствие - няма никакво удоволствие.

Благодаря много и на теб и на leadoff.Начинаещ съм, новак съвсем и май ще дочакам да взема кубе, не ми се занимава с програми.Та като стана на въпрос, въпреки, че е офтопок, ама нали темата си е моя, какво бихте ми препоръчали?Ново/старо от България или от Германия (имам познат, който може да ми го вземе, но не може да го пробва, не е наясно с музиката, имам познат в България, който знае и разбира).Разполагам с около 250 лева най-много.Благодаря!

Edit: Забравих да кажа, кубе ми трябва за домашна употреба, нямам нужда от над 30 вата (май и 30 са много) не съм тръгнал да ставам професионалист, транзисторно разбира се, може би нещо от сорта на Line 6, Laney или MG серията на Marshall?Дайте съвет, благодаря!

Редактирано от Voodoo_MetaL_PK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Продава имаше едно Fender FM 15 DSP за 100 лева. Понеже го имам вкъщи спокойно мога да ти го препоръчам като за домашно свирене. Има много ефекти и звуци - ще се веселиш дълго време. За по-високи изисквания - нещо лампово, но това е друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.