Jump to content
Българският форум за музиканти

Overland P-bass


DaftFunk

Recommended Posts

Един приятел си купи Overland P-bass ( fretless ) почти чисто нов.

Трудно се намират ревюта за тази марка.

Някой знае ли каква е .. немска , полска? някакви впечатления евентуално.

За мен баса е с мноого добър тон , перфектен струнник и ключове, освен това е солид-боди и материала е абсолютно същия като на пресижънските фендери. А и е фретлес....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тайванска до колкото си спомням... :D

Един мой приятел имаше такъв(само че с прагчета), и аз свирих на него доста време, 'щото той пък свиреша на Ямахата ми :D .

Беше приличен звука, но не чудо за парите си, малко тежък ми идваше, а и пича ми каза, че грифа му "станал на лодка" 1 година след като си го взел...Поносимо изкривен, ако не свириш над 9та позиция.

Общо взето приличен начален бас. Но за мен не е нищо повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тайванска до колкото си спомням... :happy:

Един мой приятел имаше такъв(само че с прагчета), и аз свирих на него доста време, 'щото той пък свиреша на Ямахата ми :blink: .

Беше приличен звука, но не чудо за парите си, малко тежък ми идваше, а и пича ми каза, че грифа му "станал на лодка" 1 година след като си го взел...Поносимо изкривен, ако не свириш над 9та позиция.

Общо взето приличен начален бас. Но за мен не е нищо повече.

Хах! аз имам др. ивформация. за произхода на марката.

Както и да е този въпросният има готин тон. Един басист дето е мноого напред с музиката го одобри. :D А това с грифа е странно.... доста странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно държавата на производство може да греша :godbless: , баса беше продаден преди 2 години и нещо. Може да е друго ниво на изпълнение - т.е. по-качествени материали, по-усърдна изработка и т.н. Онзи не беше на ниво по-високо от това на Скуайър например, малко по-приличен наистина, но както казах не беше първа писта.

А и модела не го знам. То и собственика му не го знаеше. Никъде не го и пишеше - само Overland на грифа и нищо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.