Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за малко помощ


Joro K

Recommended Posts

Здравейте! Значи решил съм да си взимам за вкъщи сравнително качествена екипировка и ето на какво съм се спрял:

 

- Микрофон Behringer B1 - 162 лева

- Стойка - 45 лева

- Поп филтър - сам ще си измайсторя за 10тина лева

- Слушалки качествени си имам

 

- Предусилвател/миксер, тук идва въпросителната: Имам две звукови карти (едната вградена ATI high definition audio device, а другата на Creative Sound Blaster на USB), демек и двете не ми вършват особена работа. До колкото разбрах има няколко варианта:

 

1) Предусилвател тип M-Audio Fast Track (или подобен по ваши идеи) за около 200 лева

 

2) Някакъв миксер за 100-тина лева, който включен към компа ще играе ролята на предусилвател, излизайки близо двойно по-евтин вариант

 

 

 

Моля помогнете ми да избера по-подходящия за мен вариант, мерси предварително!

Редактирано от Joro K
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

от това което си набелязал, стигам до извода, тче това е просто началото. При това положение естествено не можем да говорим за нещо качествено, затова просто търсим бюджетно решение. Зависи от това, дали можеш да работиш само с мишка и виртуалин пулт, от това зависи дали ще се спреш на звукова карта, или на пулт плюс звукова карта. ПО мое мнение втория вариант е по-удобен. НО нискобюджетните карти (включително м-аудио фаст трак) не са много по-добри от бластера.

Ако вземеш поне М-аудио фаст трак ПРО, нещата ще са по-добре, ако останат пари си вземи едни приемливи СТУДИЙНИ монитори, активни, и ще се събере нещо като малко домашно студио.

Бюджета обаче е поне 300-400 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговора :hooray:

 

Забравих да спомена, че екипировката ми трябва САМО за вокали, не за инструменти.

 

Но за съжаление бюджетът от 400 евро е прекалено голям за моите възможности, по-скоро разполагам с около 400 лева (+/-).

 

Ето защо съм се спрял на тези по-евтини варианти. Иначе аз си записвам с Adobe Audition и не смятам, че ще ми трябват пулт и монитори.

 

И още един въпрос: Тази M-Audio Fast Track поддържа ли ASIO драйвъри или ще трябва да ползвам ASIO4ALL?

 

 

Очаквам още коментари, пак ви благодаря предварително!

Редактирано от Joro K
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забрави за фаст трак, звука е доста плосък. Гледай към фаст трак про (като събереш достатъчно), има 2 микрофонни, 2 линейни входа, и т.н.

гледай и за продажби тук, във форума.

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм аз си мислех, че про-то е по-скъпо защото има повече входове и т.н., а не защото е по-качествено... явно съм грешал :greenangel:

 

 

Иначе да разбирам ли, че към това което съм се ориентирал про-то ще пасне добре? Няма ли някакъв аналог на фаст-трака? Не мога ли да ползвам миксер вместо предусилвател?

Редактирано от Joro K
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.