Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор между две електрически китари


crucho

Recommended Posts

Ако си от София или някъде наблизо, отиваш във фирменият магазин на Ibanez т.е. Music Center Ikonomov и пробваш на воля всичко от ценовият ти диапазон който имаш. И си решаваш дилемата. Щом ти е първа електрическа китара и е в по-ниския ценови клас, предполагам не може да говорим, че имаме в случая търсене на конкретен звук. Затова забрави за всичко друго, сядаш хващаш, удряш два акорда, дърпаш на пред - изсвирваш си някаква пръстовка и пробваш следващият инструмент. Който вътрешно го усетиш, че най ти е удобен в ръцете - плащаш, вземаш, излизаш ухилен до уши и постваш в темата "Фукня". Първата ел. китара си е събитие!

 

И вече след време бъди сигурен, че ще търсиш друга китара, с конкретен звук, с конкретни ТТ данни и т.н. но с умиление ще си спомняш безхаберното купуване ей така на единия ентусиазъм на първата ти електрическа китара. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, на всички ще зема ибанец,защото един приятел има същия корт и нещо не ми беше много удобен.

Това,че на твоя приятел не му е удобен съвсем не означава,че на теб няма да ти е.На мен Лес Пол тип китарите са ми безкрайно по-удобни от Ibenez-ите които съм пипал.Свикнал съм на такъв тип гриф и контрукция и на друга китара се чувствам като гипсиран.

 

Според мен това е много относително и опира до постановка. На Дъг Олдрих като гледам не му е много трудно да стига високите позиции.

 

А пък аз си гледах постановката, като свиря на СГ-то, ако палецът на лявата ръка се спира някъде към 15-та позиция, няма проблем да се стигат горните позиции. :greenangel:

Разбира се има изключения,но говорех в общия случай. :thumbs_up: Впечетление ми прави,че никой(или поне аз не знам) не свири прогресив на Гибсън,както не съм виждал и блусар с Jackson,BC Rich,та дори и с Ibanez,или са рядкост.

 

В конкретния случай на колегата ,избора трябва да е много лесен ако има възможност да пробва в някой магазин и двата типа конструкции и грифове. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак втора ръка няма ли да е по-добре. Аз скоро ще си зимам китара в този ценови клас. Ето един пример http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=91477

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз съм начинаещ и от почти година свира на акустична китара.

 

Щом си начинаещ, значи това дали на теб ти е удобна няма голяма тежест :cheers2: На каквото се научиш - това ще ти стане удобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви, на всички ще зема ибанец,защото един приятел има същия корт и нещо не ми беше много удобен.

Това,че на твоя приятел не му е удобен съвсем не означава,че на теб няма да ти е.На мен Лес Пол тип китарите са ми безкрайно по-удобни от Ibenez-ите които съм пипал.Свикнал съм на такъв тип гриф и контрукция и на друга китара се чувствам като гипсиран.

 

Написал съм че един приятел има същата китара и вчера свирих на нея и не ми беше много удобна,а на ибанеца съм свирил в икономов и ми беше удобна.Такаче ще зема ибанеца.А за първа китара не искам втора рака китара.Благодаря ви на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...имам Ибанец-а GRG170 и съм доволен от нея. Ще е подходяща като първа китара (всъщност точно такава е идеята за този евтин модел). Грифа и е тънък и удобен, а и чистия звук от китарата не е лош за хора с непретенцизно ухо...модела е правен за начинаещи с малък бюджет и е по-подходяща за рок и метъл, но не е казано че не можеш да свириш и други неща...така, че не се притеснявай и я взимай..ако след време прецениш, че вече не те удоволетворява, продаваш я и минаваш на по-горен клас или на друг инструмент подходящ за стила и задоволяващ удобството на свирене...така, че при условие че не искаш втора употреба и разполагаш с ограничен бюджет, тоя модел ще е добър избор. НО...все пак ако имаш възможност за проба, пробвай задължително! ...и ако можеш пробвай няколко инструмента...

 

Прецени само дали имаш нужда от тремоло или от фиксиран бридж на китарата...(фиксирания бридж е лесен за поддръжка и настройка, а тремолото е мааалко хмм... "сложно" за съвсем начинаещия, но като цяло не е нищо особено)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.