Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-красивата китара - а сега де?


Fenix

Recommended Posts

и все пак PRS-a е по красив и от двата Ибанеца  ;)  :P  ;)

Аз съм фанатичен фен на Ibanez ... Но в случая съм абсолютно съгласен ... нито един Ibanez (колкото и скъп да е) не може да се сравни с един хубав PRS

(Става въпрос обаче за звук :twisted: ... за визия, съм съгласен с DaftFunk за гореспоменатият случай)

 

 

Според мен Ibanez са малко "синтетични" / изкуствени китари, трябват им процесори за да изкарат максимума от тях, докато един (говорим за Usa сериите) Gibson, Fender, PRS и др. могат да изтискат максимума от тях само с един хубав усилвател ..... сравнението е малко грубо, все пак сравняваме 4 различни китари (почти всяка за различен стил музика).

Моля никой от собствениците на Ibanez да не се засяга (Аз също съм измежду тях :twisted: ), целта тук не е да оплюя Ibanez а да изкажа лично мнение.

 

Поздрави на всички :P

 

 

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз като фен на Fender харесвам много Jaguar - много яка Vintage китара :blink: Гледам че в Германия се продават по-евтини модели made in Japan, ok. 700 Euro, така че се надявам да събера пари за една такава. Сменяш и адаптерите с едни Seymour Duncan и китарата звучи още по-яко. Между другото тази китара има и баритон модел.

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен Ibanez са малко "синтетични" / изкуствени китари, трябват им процесори за да изкарат максимума от тях, докато един (говорим за Usa сериите) Gibson, Fender, PRS и др. могат да изтискат максимума от тях само с един хубав усилвател ..... сравнението е малко грубо, все пак сравняваме 4 различни китари (почти всяка за различен стил музика).

Моля никой от собствениците на Ibanez да не се засяга (Аз също съм измежду тях :twisted: ), целта тук не е  да оплюя Ibanez а да изкажа лично мнение.

Напълно съм съгласен с теб. Като открих форума преди няколко месеца очаквах, че тук ще се делим основно на фенове на Fender и Gibson, а се оказа че сигурно две трети от хората във форума предпочитат Ibanez или Jаckson :blink: . Без съмнение Ibanez правят много добри китари, но все пак поне според мен Fender и Gibson са китарите, които са по-добри, в което не трябва да има съмнение, като се има предвид, че именно те са изобретили ел. китара като такава, а останалите фирми само са следвали моделът определен от тях. Но може би за някои от по-тежките стилове някои модели на Ibanez вършат добра работа.

 

Може би малко тъпо сравнение, но нещата стоят малко като при автомобилте -Honda правят много яки автомобили, но все пак не могат да се сравняват с BMW и Mercedes :blink:

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамка му, АХЕ, махни го тоя звяр от подписа, че се хващам втори път както си чета и да се загледам и арее, 15 минути зяпане на вятъра ;) Напрао си играеш с лабилната ми психика. Или ако не го махнеш мои ми подариш един такъв за рожденния ден след 3 седмици :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мамка му, АХЕ, махни го тоя звяр от подписа, че се хващам втори път както си чета и да се загледам и арее, 15 минути зяпане на вятъра ;) Напрао си играеш с лабилната ми психика. Или ако не го махнеш мои ми подариш един такъв за рожденния ден след 3 седмици :green:

Мани - и мен ми действа така :green: Че съм си го сложил и на десктоп-а. Просто се влюбих в тая китара :inlove: :inlove: :inlove: Комбинацията от формата и финиша прото трепе. Само едно фиксирано мостче й липсва ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва едно такова чудо ми е интересно само?

И красотата има цена, в крайна сметка ;) Оня седемструнен warlock на сайта на BC rich също дъвчи винкел.

Редактирано от JoiNT_NaTuRe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

$950 ;) :wall:

 

Но някой ден ще имам такава :exclaim:

За хардтейла ли говориш или за Флойд-Роузнатата? ;) щото пак е прилична цена за това което дава според мен... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички китари от NJ серията са със Floyd Rose SpeedLoader™, което е модифициран флойд за бърза смяна на струни. Както виждаш ключове направо липсват - пъхаш струната отгоре и я заключваш долу и тва е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички китари от NJ серията са със Floyd Rose SpeedLoader™, което е модифициран флойд за бърза смяна на струни. Както виждаш ключове направо липсват - пъхаш струната отгоре и я заключваш долу и тва е ;)

Ако главата не беше толкова красива, направо нямаше да трябва ;)

 

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и все пак PRS-a е по красив и от двата Ибанеца  ;)  ;)  :P

Аз съм фанатичен фен на Ibanez ... Но в случая съм абсолютно съгласен ... нито един Ibanez (колкото и скъп да е) не може да се сравни с един хубав PRS

(Става въпрос обаче за звук :twisted: ... за визия, съм съгласен с DaftFunk за гореспоменатият случай)

 

 

Според мен Ibanez са малко "синтетични" / изкуствени китари, трябват им процесори за да изкарат максимума от тях, докато един (говорим за Usa сериите) Gibson, Fender, PRS и др. могат да изтискат максимума от тях само с един хубав усилвател ..... сравнението е малко грубо, все пак сравняваме 4 различни китари (почти всяка за различен стил музика).

Моля никой от собствениците на Ibanez да не се засяга (Аз също съм измежду тях :twisted: ), целта тук не е да оплюя Ibanez а да изкажа лично мнение.

 

Поздрави на всички ;)

 

 

 

:twisted: Марио :twisted:

Абсолютно!!! съм съгласен с теб Марио.

Не мга да се примиря със ситтетичната природа на Ibanez

сигурно затова харесвам по натурални китари. Иначе RG серията ми допада доста.

 

Относно Jaguar , Jag-Stangq Mustang ... тва са брутални модели. ;);););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.