Jump to content
Българският форум за музиканти

Because - Beatles


Polyphone

Recommended Posts

Направихме една нова вокална формация с едно момче и едно момиче и това ни е първия работен запис. Интересува ме как звучим отстрани като вокали?

 

http://soundcloud.com/polyphone/because-beatles-cover

 

Китарата съм я изсвирил доста кофти :drummer: , но тя е работен акомпанимент. Има също така малко грешчици, но наистина ме интересува дали ни пасват гласовете!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса!

А що се отнася до това, дали гласовете ви си пасват, отговора ми е да, пасват си и звучат добре заедно.

 

Бай дъ уей, гледал ли си Across the universe? Филма имам предвид? Мен лично тази лента ме накара да заобичам Бийтълс. Съжалявам за офтопика.

Успех в другите начинания!

Редактирано от malkin71
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи опит - добре, но само толкова. Няма спяване, няма дишане. Хванете се за ръцете като пеете и ще се получи по-добре. Момата е по-скоро солистка, отколкото част от триото. Китарата, поне в записа, е много изнесена напред. Пробвайте с по-прост инструментален аранжимент, а защо не и акапела? Парчето е много благодатно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще кажа , че другите неща , които си пускал са ми харесвали доста повече..нещо не е у ред. Правите почти оригиналния аранжимент а звучи много .....Не , че не става , но съм сигурен , че може да го направите по-добре. Може би двата гласа свучат много....различно ,не знам .

Наистина дори не мога да му намеря кусура , ама...не е тъй...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми хареса!

А що се отнася до това, дали гласовете ви си пасват, отговора ми е да, пасват си и звучат добре заедно.

 

Бай дъ уей, гледал ли си Across the universe? Филма имам предвид? Мен лично тази лента ме накара да заобичам Бийтълс. Съжалявам за офтопика.

Успех в другите начинания!

 

 

Мерси, malkin71!

 

Относно филма - чувал съм, но уви (срам за мен ) - още не съм го гледал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи опит - добре, но само толкова. Няма спяване, няма дишане. Хванете се за ръцете като пеете и ще се получи по-добре. Момата е по-скоро солистка, отколкото част от триото. Китарата, поне в записа, е много изнесена напред. Пробвайте с по-прост инструментален аранжимент, а защо не и акапела? Парчето е много благодатно.

 

Прав си, не е добро спяването, но наистина ни е първо пеене заедно. Що се касае до момата, досега тя не е пяла в група и най-вече - пее школувано (от консерваторията е), но има много добри данни според мен.

 

Да, и китарата трябва да се поприбере, но може би и да я пресвиря по-надеждно, че много спънато ми звучи.

 

Благодаря ти за коментара, L.K.!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще кажа , че другите неща , които си пускал са ми харесвали доста повече..нещо не е у ред. Правите почти оригиналния аранжимент а звучи много .....Не , че не става , но съм сигурен , че може да го направите по-добре. Може би двата гласа свучат много....различно ,не знам .

Наистина дори не мога да му намеря кусура , ама...не е тъй...

 

Ох, и на мен ми звучи хем да става, хем пък нещо доста недоизкусурено има. Школско някак... С момчето все някак се спяваме, но с момата се опитваме да се интегрираме.

 

Едно си го представям, то друго излиза. Може би въпрос на време и сработване....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги Полифоне, не можах да се избавя от чувството , че на примависта не харесах , това , което сте направили..и дори не знаех акво не ми харесва. Днес го слушах много внимателно. Сега поне мога да се обоснова , а не да кажа просто "не е тъй" . Вие правите почти 1:1 оригиналната версия ... точно там е проблема ..аз очаквам да чуя точно определен неща.Всичко , което е различно ме дразни..На самия куплет с думичките се разминавате. И другото нещо, ..на края на дългото Because the world is round it turns me on

Because the world is round...aaaaaahhhhhh има много енергия , която някак си не я придавате ..всъщност там звучите много слабо , а това е най силния момент като динамика в куплета..

Е, Лека вечер от мен и ръкоплящения за работата...Наистина ми беше съвестно за това .."не е тъй"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко е бе. Не е толкова лесно да се постигне този резултат.

 

 

Благодаря ти!

 

Наистина, не е хич лесно. Може би си поставям твърде високи за мен цели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драги Полифоне, не можах да се избавя от чувството , че на примависта не харесах , това , което сте направили..и дори не знаех акво не ми харесва. Днес го слушах много внимателно. Сега поне мога да се обоснова , а не да кажа просто "не е тъй" . Вие правите почти 1:1 оригиналната версия ... точно там е проблема ..аз очаквам да чуя точно определен неща.Всичко , което е различно ме дразни..На самия куплет с думичките се разминавате. И другото нещо, ..на края на дългото Because the world is round it turns me on

Because the world is round...aaaaaahhhhhh има много енергия , която някак си не я придавате ..всъщност там звучите много слабо , а това е най силния момент като динамика в куплета..

Е, Лека вечер от мен и ръкоплящения за работата...Наистина ми беше съвестно за това .."не е тъй"

 

 

Драги Басурендере, не се притеснявай, приех критиката ти съвсем позитивно, още повече в потвърждение на моите също така необясними съмнения относно звученето ни. :rocker:

 

Грешката ми е, за кой ли път трябва да се убеждавам в това, че когато правя кавър, не трябва в никакъв случай да правя песента едно към едно с оригинала. Първо е трудно и трудоемко и второ няма никакъв смисъл от това! Смисъл има да се слуша оригиналът, или пък песента да се прави в приятелски кръг за ценителския кеф, за удоволствието да се възпроизведе песента максимално близо до любимото звучене, а не да се се възпроизвежда, за да се покаже, че ето на "и аз мога така". За пореден път разбирам, че кавър се прави, ако има какво да добавя или по нов начин да интерпретирам песента, или да я преаранжирам и т.н. Т.е да се покаже нещо ново върху старото и най-вече своя гледна точка. Другото е копи/пейст и суета! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up: Незабравима класика в жанра  :godbless:

 

 

Мерси!

Доста зор видяхме, докато стане що годе... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не съм фен на тази музика (поне не голям) и оригиналното парче не съм го слушал , смея да заявя , че на мене песента ми хареса адски много. Успех с начинанието. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не съм фен на тази музика (поне не голям) и оригиналното парче не съм го слушал , смея да заявя , че на мене песента ми хареса адски много. Успех с начинанието. :cheers:

 

 

Мерси много! :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.