Jump to content
Българският форум за музиканти

Нещо подобно на Yamaha Xg Midi Synth


rusnaka

Recommended Posts

Здравейте! Предполагам че има подобен софтуер, който като го инсталираш и пускаш миди файлове през уинамп или т.н. да минават през него и да звучат по-добре. Колкото по-добре, толкова по-добре :greenangel:. Трябва ми за лаптопа. На предния ми лаптоп имах външна PCMCIA Audigy 2 ZS и там това ставаше със sf2-ки. Дали пък няма и за обикновени карти - като REALTEK?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

принципа е следния - "нещо" просвирва файла, и го праща към звуковата карта.

Грешно е да търсиш плейъра в софтуера на картата, а със старата бластер карта си карал на саундфонт банки, и синтезатора на картата ги е свирил.

Та на въпроса, прилично звучи VSC

July02-VSC.gif

туториал с CAKEWALK

Има го и като самостоятелна инсталация, интегрира се като аудиодрайвер, и върши това, за което питаш. Но това си виртуален инструмент, и може да се интегрира през vst с всички хост-програми.

по-добри - Hypersonic 2, NI Bandstand и т.н.

Поздрави!

п.п. ....а защо искаш да пускаш през уинамп? ако искаш да редуваш аудио и миди /както е практиката в кръчмите/ би трябвало да инсталираш само роланда да плейва по подразбиране миди файлове.

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Soundcraft, тази версия на Ямаха, която ми написа я имам инсталирана, обаче през цялото време насича, все едно не достига полифония. Пробвах всякакви настройки от и до, но не става. Иначе Ямахата повече ми харесва отколкото Роландския. Вече ги имам и двата. Но ако успея да оправя Ямахата, ще карам с нея. А между другото вижте тази кратка статийка:

 

http://www.ps3news.com/forums/console-news...card-52261.html

 

Ще го пробвам, но да видим кога. В този ред на мисли, препоръчайте добре звучаща универсална GM SF2. Ама да не е 5-10-15 МБ, ами поне 50-60. Е, от 200-300 МБ чак нямам нужда, искам просто да изкарам приличен звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, тва е голям пиниз. иначе един dls файл върви с играта final fantasy viii, някой ако иска да го пробва, мога да го кача някъде.

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, тва е голям пиниз. иначе един dls файл върви с играта final fantasy viii, някой ако иска да го пробва, мога да го кача някъде.

 

Добре че върви, ама стандартен General Midi файл ли е? Ако да, имам интерес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rocker:  1.Spider Player

 

      2.AIMP2

 

това са аудио-миди плеери в които може да се зареждат sf2 банки с ''GM'' стандарт и съответно да просвирваш мидита,може да се правят плей листи и т.н.

 

Намират се и доста добри ''SF2 Bank'' с които се постига достатъяно добри резултати специално за мидитата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.