Jump to content
Българският форум за музиканти

Пак за Процесори


mistik

Recommended Posts

Така.Ще купувам Процесор.Наистина във форума доста се изписа по тези въпроси ,но аз така и не можах да си изградя някакво конкретно мнение за това какво точно искам.Имам около 250 лв.Да ви кажа първо се бях спрял на В-амп2,обаче се оказа че в момента в София не може да се намери,или поне аз не можах.Бързам обаче да си взема нещо щото парите си вървят.Имам разни колебания относно ХВампа или нещо като Диджитек РП100А ама незнам....От допира си със зоомовете не съм много впечатлен така че не ги предпочитам(може и да бъркам обаче :D )Та много бих се радвал ако ми препоръчате нещо за около 250 лв.Или пък да си дадете мнението за горните два модела ,щото дълги години се занимавам с класическа китара и съм бос с техниката Разбира се както повечето във форума и аз предпочитам аналоговия звук на Камиончетата,обаче хубавите са от 200 кинта нагоре.......................та както и да е.Предварително Благодаря :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Digitech RP200a и си готов. Имаше го във Фактор. Имах такъв, доста читав е, не става само за дет метъл и неговите произвидни. Ако сложиш нещо което да бууства сигнала отпред... :guitar:

Това е според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами и аз май гравитирам към Digitech , RP200a или RP100a ще видя според парите. За джаз и блус ( и разни други неща де) май Digitech ще свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с "Х"икс,ако те интересува може да запиша някой друг семпъл..само дету с джаза и блус-а..много не си говорим на последък :godbless:

така де ако искаш нещо по кнкретно може да потърся начин да драсна нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не искам да казвам и отрязвам, защото дигитека само съм го чувал, не съм го ползвал. Но за сметка на това съм ползвал ВАМП2 за около година концерти и студийни записи, а в момента съм с главата на берингер, която е със съъщоя процесор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с "Х"икс,ако те интересува може да запиша някой друг семпъл..само дету с джаза и блус-а..много не си говорим на последък :godbless:

така де ако искаш нещо по кнкретно може да потърся начин да драсна нещо.

Слушал съм твойте неща от "Авторска Музика"( екстра са).С Хса ли са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звука на дигитек е по близък до "реалния" отколкото на Зуум-а ми, но за същите пари, за които взех Zoom 707 II с Expression-педал, имаше Дигитек без педал. Избрах педала и не съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@mistik,аъ..с Хикса са

п.с.когато го купувах и аз се чудех межда двата модела да ти кажа честно.Не прегледах сега с много внимание данните на ДИгитека,ама ми беше допаднал нещо заради някво подобие на дръм машина която имаше ..ли кво беше.Накрая залитнах по Берингер и по тоно по Х, заради октавера и педала,който още не съм използвал :virtuoz: ..

най добре е да пробваш.

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм за Дигитека...имам един няма да казвам какъв,щото няма общо с темата,и съм много доволен от него и модулациите които може да се правят....жалко че на моя не мога да му сложа повече от 2 ефекта на "банка" :virtuoz::):D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за по-леки неща диджитек-а е май по-добрия избор, но ако искаш да свириш метълщина - екс-вампа, аз свиря с в-амп 2 и кой знае ква разлика в дистовете няма(да не кажа че изобщо няма), само дето малката гад има октавер :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уточна че и Rp200a също има октавер. Момците от Диджитек са си направили един техен си клон от ефекти.

Прицесора може да копира сигнала и да го "пейства" модулиран на какъвто и да е интервал разстояние от оригиналния сигнал - секунда, кварта, квинта, и т.н, накрая има и Octave - въпросния октавер. А до колкото си спомням това го можеше и октава нагоре и надолу.

Да, кофти е че като избираш ефекти не можеш да сложиш детюнер(пренастройва китарата в ре или си, модулира сигнала и "трие" оригиналния) и Хоръс например, но за парата си може още бая други неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна - говориш за РП200А, но мисля 4е пича търсеше нещо до 250 лв. а 200А май е със стотина повече :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.