Jump to content
Българският форум за музиканти

БГ струни Пловдив


JustHATEme

Recommended Posts

Наскоро ми попаднаха струни от 78-ма година .Произведени в БГ град Пловдив . 100% по-опитните(тези от нас които свирят отдавна) ще знаят за какво става въпрос . Моят комплект не е пълен имам само 3 струни 4 5 6 струна и имат някаква странна намотка върху тях (като конец или не знам какво е) Някoй ползвал ли е такива струни какви са били навремето и струват ли си самите струни не съм ги пробвал поне ми изглеждат издържливи.Утре ще кача снимки . :greenangel: Цена на е 5 лева (така пише на пакета :thumbs_up: пазя ги за нещо като спомен че и ние сме правили на времето струни и то може би готини) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше струни " Кремона " . Комплекта струваше 1. 20 лева . Не е майтап един лев и двадесет стотинки . Отговаряха долу-горе на сегашните 9 . Понеже ми бяха дебели слагах 3 първи 3 , 4 ,5 . Имах най - малко 7-8 комплекта резерва . Помня за някакви струни от Пловдив , но мисля , че бяха производство на частна фирма .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди няколко години се продаваха такива струни без марка, опаковка (освен най-обикновено найлоново пакчетче), или каквито и да било други признаци за произход, производител и т.н.

 

Купуваха се само в крайни случаи, когато нямаше пари, или за безнадеждно лоши китари, които просто се нуждаеха от някакви струни. Накрая имат конец за по-добро захващане за ключовете на китарата, а топчетата на краищата им бяха доста големи и често не влизаха в дупките на китари с through body струни (като старите Puldin-и, например :thx: ). Иначе имаха ужасно дрънчащ звук и бяха много неприятни на пипане като цяло и живот от около...една седмица с адски мъки :thx:

 

Общо взето пълна ужасия, но и те си имаха някакво приложение. Знаехме ги само като "българските струни", когато си ги купувахме от магазина.

 

А иначе мен лично ме съмнява да има някъде оцелял комплект от тези струни чак от 1978 година, защото металът ръждясва дори и при контакт с въздуха, макар и по-бавно. За това време би трябвало да са се разпаднали. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат си пакет и не са такива конеца е сложен през 5 .. 6 см по самата струна и не на всякъде и това им е странното.

Редактирано от JustHATEme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тези струни във найлоновите пликчета все още се продават.

Звучат си като нови струни 9-ки или 10-ки (зависи на какви ще попаднеш)

за 3,5-5 лева(каквото и да означава това). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случвало ми се е тук във Варна от Канев да купувам струни за 1 лев, в найлоново пакетче, с нормален край тип "топче".Никакви конци и явно издържат 2-3 седмици (за приятел взех 3 първи).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.