Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със слушалки


Recommended Posts

Здравейте

Едната ми слушалка спря да се чува, но когато размърдам кабела при жака, звукът за кратко се връща

Това ме наведе на гениалната мисъл, че ако сменя жака, всичко ще бъде наред :girl_witch:

 

Може ли някой да ме посъветва къде да отида(може би при някого от майсторите тука?), за да извършат това богоугодно дело?

Намирам се в София, живея около пазара Иван Вазов

 

Благодаря ви :jazzband:

 

 

 

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в жака. Трябва да се смени кабела, защото от прегъванията и окисляването на много места вече е дефектирал или след време пак ще дефектира.

Разбира се зависи от кабела. Ако е на скъпи слушалки е малко вероятно да прави беля, но на евтините слушалки се слагат тънки, нискокачествени кабели и стандартно "изгниват".

Само за протокола: не всеки с поялник може да разглоби самите слушалки, за да смени кабела, без да ги потроши.

От друга страна, евтините слушалки не си заслужават операцията, защото е направо нерентабилна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото възможно нещо е;

Женския жак да е прецакан, точно както ми се случи на лаптопа ми.

Отлепил се е от платката и нямам един канал.

Аз бунака си помислих, че кабела се е прекъснал до чинча и го кръцнах с идея да го сменям

и чак тогава ми текна да прозвънявам. Е, оказа се, че е бил здрав ;)

 

Хубаво е преди да се сменя жака на слушалките, да се прозвъни и да се установи дали причината е точно там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

L.K. - не изглеждам особено умен, но имам самочувствието, че не изглеждам и толкова тъп; щом съм решил да постна тема тук, причина има; както Parni_Valjak каза, не всеки, който разполага с поялник, може да извърши процедурата без да сгафи

 

EAmechaniX - вече пробвах с други слушалки на същото устройство и проблем няма

 

Parni_Valjak - слушалките не са кой знае какво, но цената им в магазина в момента е 45-50 лева, мисля, че си струва да пробвам

Още повече, че са страшно удобни за целта, за която ги ползвам, и с добър за изискванията ми звук

 

Колко горе-долу струва въпросната процедура? И стария въпрос - къде? :)

 

Благодаря отново!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.