Jump to content
Българският форум за музиканти

сериен номер


doviciozo

Recommended Posts

Колиги имам Китара Ариа от 13 години и сега съм се сетил да търся какъв модел е , но не разполагам с нищо друго освен серийният номер.Моля някой да ми каже как да проверя модел и всичко останало ;китарата е стара можеби около 80 година.Благодаря ви. Електрическа;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам май ще се окаже преди 1977 година продължавам да търся, проблема е че човека от който я купих беше махнал оригиналния надпис и беше сложил Фендер който аз по късно махнах и сега не пише нищо освен сериен номер на плочката която държи грифа .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

докато не ни покажеш китарата (детайлно) със снимки и не

напишеш серийния номер, няма как да ти се помогне.

Към момента; - два коментара с никаква информация.

Само разбрахме, че е електрическа китара, която ти наричаш Ария. :girl_cray2:

И все пак ще ти отговоря на въпроса;

Моля някой да ми каже как да проверя модел и всичко останало

 

Year /Serial Number

 

1970s /The first two digits denoted the year of manufacture.

1980s /Only the first digit indicated the date. Ex. 801301 = 1988

1987 & later /First two digits = year, second two digits = week of the year.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Dating Aria Guitars

Dating Aria guitars is a mix of fair precision and historical triangulation. The early guitars did not contain serial numbers, so you have to go by the rough historical outlines here. There are no pot codes. In the mid-'70s serial numbers began to be used. At least for Aria guitars made by Matsumoku, the serial number contains the year of manufacture in the first one or two digits (Y##### or YY####). Thus, a guitar from 1979 might begin with 79####. One from 1981 might begin with 1#####. The scheme becomes less sure after 1987. Some Korean- made guitars use a serial number with year and week indicated in the first four digits (YYWW####). Thus 9628#### would be from the 28th week of 1996. However, this is not the case on all guitars, and some have serial numbers which are not date-coded.

 

Всичко това ми го каза google...

 

 

проблема е че човека от който я купих беше махнал оригиналния надпис и беше сложил Фендер който аз по късно махнах и сега не пише нищо освен сериен номер на плочката която държи грифа .

Така като те слушам/чета може да се окаже, че имаш само някаква плочка

със сериен номер, която на всичкото отгоре може дори да не е от Ариа.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата е Даймонд, произведена между 1974-1981 година според това което намерих в нета.Серийните номера на ариа, по старите не показват година и дата , а са направени за улеснение на търговците , за гаранционен срок и други и са произволни не следват никакъв ред.другите номера показват година и седмица но не и моят който е 1028983 Ако някой намери нещо ще съм благотарен но аз намерих модел ST type Diamond Ще пробвам да кача снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези снимки направих набързо не са много добри но в стаята ми е тъмно. Флойд роуза на китарата е слаган след като я купих, не е от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Your guitar was made in

Korea

February c.1991

Production Number: 8983

Това е добре но от къде черпиш инфо, има ли снимки и така нататък. Интересува ме защото ми предстои да хвърля 700 лева за пълен ремонт и ако това което ми казваш е така няма никакъв смисъл да си давам парите на вятъра. Защо на нея пише че е произведена в Япония. В сайта на ария четох че корейските китари са едно към едно , само че на тях не пише Япония; НА НИТО ЕДНА НЕ ПИШЕ ЯПОНИЯ.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.