Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам важен въпрос относно музикалните училища


Pestilencia!

Recommended Posts

Сега съм 9ти клас в математическата гимназия, но от една приятелка на майка ми разбрах че е имало прием за 9ти клас в музикалното със специалност класическо пеене. И това става след като започвам 9ти клас в МГ. :Piano: Край за тази учебна година, но може ли някой да ми каже дали за 10ти клас приемат пак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

^Аз предлагам да си останеш в математическата гимназия в която си, а след време (след 12 клас) и уроци да си кандидатсваш направо в консерватория. При мен горе долу така се очертава. Чувала съм че разваляли певците в музикалните училища... На мен лично така ми препоръчаха 2 диригента, оперната прима Татяна Шиварова и учителката ми по цигулка :) :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развалят им се туршиите.

 

По-добре си остани в математическата и давай по някой лев за урок. Не заради друго, а защото ще имаш образование. Музикалното образование е доста окастрено и не става за нищо после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чак пък да не става за нищо.....

но е по-добре да си останеш в МГ, и да движиш музиката паралелно, и след година две да решиш окончателно. Особено пък за пеенето - просто гласово нещата идват по-късно.

Поздрави, и успех на всички ентусиасти!

п.п. ... от един бивш цигулар с 35 год.стаж, музикално училище, консерватория и понастоящем медиен деец с мишка и миди клавиатура :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравей, тази година завърших музикалното.Приемат и след 9-ти клас, но трябва да се подготвиш добре по солфеж, защото има и такъв изпит.Не е мн страшен.Ако все още се интересуваш пиши ЛС, за да ти дам телефон на добър учител по солфеж.

 

А... и недей да ходиш в консерваторията, направиха я колеж и не ти върши работа.В момента всички оперни певци, а и ваобще музиканти сме се насочили към НБУ.Малко е скъпо там, но си заслужава.

Редактирано от Maria-Magdalena
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си остани в математическата. Аз завърших ПМГ-Бургас, но сега уча оперно пеене в консерваторията. В 10-ти клас бях решила да се местя, но тогава нямаше прием и трябваше да взимам много приравнителни изпити с много малко време за потготовка, което значеше и много пари за какви ли не уроци. Освен това от личен опит ще ти кажа, че хората в музикалните училища са мнооого различни от тези в математическите гимназии, а и ще си пожертваш потготовката по другите предмети. Аз реших да си остана в ПМГ и не съжалявам. Класът ми беше страхотен, много интелигентни и възпитани хора (с няколко изключения), а и въпреки че не съм си давала зор за ученето през годините изкарах 5.72 и на двете матури без допълнителна потготовка, след което ме приеха в консерваторията без особени проблеми.

Не си писала откъде си и дали си си намерила учители по солфеж и пеене, но за Бургас мога да ти препоръчам много добри.

А консерваторията не е колеж. Може би единственото предимство на НБУ са базата и избираемите часове. Само че има и едно друго нещо... В момента в България зачитат дипломи по пеене само от софийската консерватория и ако си завършила НБУ или пловдивската ще взимаш доста по-малка заплата. Ако погледнем всички фактори (школа, цена и реализация), най-добре кандидатствай в Холандия или някоя скандинавска страна.

Редактирано от ChildOfDracula
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си остани в математическата. Аз завърших ПМГ-Бургас, но сега уча оперно пеене в консерваторията. В 10-ти клас бях решила да се местя, но тогава нямаше прием и трябваше да взимам много приравнителни изпити с много малко време за потготовка, което значеше и много пари за какви ли не уроци. Освен това от личен опит ще ти кажа, че хората в музикалните училища са мнооого различни от тези в математическите гимназии, а и ще си пожертваш потготовката по другите предмети. Аз реших да си остана в ПМГ и не съжалявам. Класът ми беше страхотен, много интелигентни и възпитани хора (с няколко изключения), а и въпреки че не съм си давала зор за ученето през годините изкарах 5.72 и на двете матури без допълнителна потготовка, след което ме приеха в консерваторията без особени проблеми.

Не си писала откъде си и дали си си намерила учители по солфеж и пеене, но за Бургас мога да ти препоръчам много добри.

А консерваторията не е колеж. Може би единственото предимство на НБУ са базата и избираемите часове. Само че има и едно друго нещо... В момента в България зачитат дипломи по пеене само от софийската консерватория и ако си завършила НБУ или пловдивската ще взимаш доста по-малка заплата. Ако погледнем всички фактори (школа, цена и реализация), най-добре кандидатствай в Холандия или някоя скандинавска страна.

Човече, знам го от сиг. източник. От тази или от следващата година става колеж.А това за чужбина е може би най-добрият вариант. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.