Jump to content
Българският форум за музиканти

Запитване.


rptlonfire

Recommended Posts

Здравейте на всички...имам няколко въпроси относно гласа ми...

Значи на 17 години съм, занимавам се с хип хоп по принцип, но това не е от значение...

и така като си правя някви фрийстайлчета със приятели..гласа ми звучи някво все едно ми е запушен носа

знам, че това не е пеене де..но е много гадно искам да го премахна да ми е чист гласа..

Тук може да чуете за кво става въпрос -

Аз съм първи, като цяло не е добре, но просто давам няква мостра

дори да не слушате такова нещо на Атила ще се изкефите мисля се тая да преминем на там

 

Другото, което е като записвам имам чувството, че гласа ми звучи детски има ли някви философий

да ми мутира гласчето в по мъжествено.....

 

Значи и 3тия ми въпрос е относно практиката ... по принцип сутрин като се сабудя ставам мия си очите, ям нещо

правя си кафе и отивам пред микрофона и си правя някви работи..та някъв съвет за практиката и със загрявката?

 

Адски много ще съм благодарен ако някой ме насочи и сега чета тук всеки тема из форумчето.

Благодаря,предварително. Мир и Любов за всички \\//

Редактирано от rptlonfire
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По първия проблем мога да ти дам съвета, който ми даде една приятелка :) Вероятно се дължи, че "изпускаш" много въздух през носа вместо през устата и звучи малко... мънкащо. Старай се каквото излиза да излиза през устата :) Може би някой ще даде по-адекватен съвет, но при мен това помогна що годе :music336:

 

Един интересен пиниз е да си сложиш точно пред лицето нещо твърдо - примерно дъска за рязане - направо си опираш носа в нея и така пееш - по тоя начин звука се отразява и чуваш 100% това, което излиза от устата, а не тва, дето "чуваш" вътрешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.