Jump to content
Българският форум за музиканти

Noise Gate, Gain & Drive


metalmaniak

Recommended Posts

Така значи да си кажа и аз вещото мнение ;-) хаха

 

 

1. Noise Gate - предполага се че излориа страничните шумове ( брумове )

само, че има една подробност кяото съм чувал от опитни музиканти а именно че ноиз гейт-а тъй както обезшумява така и орязва доста от сигнала и честотите му. демекк... тва е като да слушаш аудио CD и съответно MP3-ka.

Извод : не се препоръчва.

Алтернативни методи : максималнио качествени кабели ( с перфектна екранировка ) , ако има налице камиончета трафовете обикновено дават бръм така че само на батерии по възможност. Ииии освен това някакъв модул който да филтрира звука.

Това за което говориш ти е noise reduction... noise gate е тригер който се затравя под определено ниво на сигнала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да забравих да сложа "вещо" в кавички ама то се подразбра.

 

:headbang:

 

 

Имам едит оффтопик въпрос : как ви се вижда 160 кинта за Boss Super Chorus CH1 ? чисто нов в магазина имам предвид като цена как ви се струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едит оффтопик въпрос : как ви се вижда 160 кинта за Boss Super Chorus CH1 ? чисто нов в магазина имам предвид като цена как ви се струва.

Ем като за офтопик, а предпочитам да дам 5-600 лева и да си взема некъф процесор с всички кирийки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едит оффтопик въпрос : как ви се вижда 160 кинта за Boss Super Chorus CH1 ? чисто нов в магазина имам предвид като цена как ви се струва.

Ем като за офтопик, а предпочитам да дам 5-600 лева и да си взема некъф процесор с всички кирийки.

A когато ги нямаш какво правиш... :headbang: запълваш нуждите си по някакъв начин :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Тоест всяко изкривяване е Gain а вече зависи от вида ефект колко и какъв gain ще се придаде.  :)

Ц. Всяко изкривяване е Drive. ...

много неща се изписаха и вече стана ясно каква е разликата между нойз гейт и редъкшън.

 

ОБАЧЕ: GAIN и DRIVE са синоними! И двете се използват като термини за това да какараш усилвателя "да работи" - което значи "да усилва". Когато претоварим усилвателя обикновено се наблюдават изкривявания и тук се появява терминът OVERDRIVE - сиреч "преработил" усилвател. Distortion вече характеризира какво се случва със сигнала при овърдрайв - изкривяване.

 

Не мога да го обясня с по-прости думи, като запазя верен и точен смисъла на техническата част ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък най-добрия вариан според мене (аз така правя) е да си сложиш на компа един Гитар риг или нещо от рода и собственоръчно да изпробваш и чуеш всеки ефект. В началото увеличаваш всеки ефект до дупка, за да схванеш какво прави и после изпробваш по-нормални настройки :)

какъв е тоя Гитар риг, програма някаква с ефекти ли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък най-добрия вариан според мене (аз така правя) е да си сложиш на компа един Гитар риг или нещо от рода и собственоръчно да изпробваш и чуеш всеки ефект. В началото увеличаваш всеки ефект до дупка, за да схванеш какво прави и после изпробваш по-нормални настройки :P

какъв е тоя Гитар риг, програма някаква с ефекти ли

Native Instruments Guitar Rig - толкова се е изписало по тоя форум за нея, че няма накъде повече :P Пусни едно търсене и ще видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.