Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрс за свирене по акорди


Recommended Posts

Здравейте. Свиря на акустична китара от известно време и реших да опитам акорди. Казаха ми че като за начало лесни били песните на Черно Фередже. Понеже не съм мн наясно как се свири по акорди бих ви помолил аз помощ. Ще дам за пример една тяхна песен "Ой, Ламьо"

 

[Am]В гората грозно гарван грачи ( о мами)

оглозган млад глиган се влачи ( о мами)

[Dm]а нейде в шумата трънлива

се криеше ламя страхлива

 

[Am]О ламио, ой ламио ламио [Dm]ти

Къде се [Am]скри! ( о ламио ламио)

О ламио, ой ламио ламио[Dm] ти

Къде се [Am]скри!

 

Оттук нататък се повтарят акордите. Та главният ми въпрос е как да разбера нагоре ли е да дърпам акорда или надолу и по колко пъти и т.н. Предполагам по слух но дали няма някакъв друг начин тъй като засега не съм от най добрите по слух :) 10х предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първи вариант: Дърпаш по слух.

Втори вариант: Силните времена надолу, другите както дойде.

Трети вариант: Някой друг дърпа, пък ти повтаряш след него.

Четвърти вариант: Някой написва кое време накъде се дърпа и ти дърпаш според написаното.

 

Относно първите акордди - най-често се почва от т.нар. пиянски акорди: Am - Dm - E, A - D - E.

После става по-сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. :) и все пак ще помоля ако някой е разработил някоя песен на Черно Фередже по-подробно ако може да ми я напише... аз започнах да работя върху няколко песни и г/д потръгна но бих бил много благодарен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.