Jump to content
Българският форум за музиканти

Пързалка


Recommended Posts

Подновихме майспейса (но само с песни - кебапчетата остават :P), най-накрая и можете да чуете нещата, изсвирени с новия ни барабанист Бисер (който е в бандата около година вече, между другото :) )

 

По време на солото на "Пукната съдба" звукът изчезва, но това са рисковете на записите от телевизор ;)

 

Имайте предвид, че барабанистът ни не можеше да ходи по време на записите, беше на инжекци и т.н. - някаква контузия с крака и въпреки това, свири, така че относно барабани не ни хранете, но за бас и китара - давайте смело :) Особено за вокала :happy:

 

Записите са от предаването "Карай да върви, това е блус".

 

Относно "саунда" - Хилбили ще разкаже като се върне, а до тогава, слушайте тоноизвличането и отношението, примерно ;)

 

http://www.myspace.com/parzalka

 

Работим върху доста нови неща и понеже няма да ходим на фестивала в Несебър :( ще ги запишем скоро и тях, както и старите, но по-яко :dance:

(...и да - за не-повече от 200лв ще запишем 12,13 (15-16...) авторски парчета, изсвирени на живо с чудесно качество и т.н., са бъдещите творчески планове - очаквайте скоро)

 

П.П.:

Специални поздрави на Митко Аргиров и Васко Кръпката :yahoo:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще предам :huh:

 

Бисер е машина и още не мога да проумея как ни посаня :)

Рядко се среща барабанист, който да не свири повече от необходимото - не, че не може да "изфирясва", но държи да не пречи, както самият той се изразява. ...но на моменти пък ние държим да ни "пречи" :)

 

Явяването му в такова състояние беше голямо геройство, но не се оплакаше, а това също е рядко качество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То колкото са кът във Варна барабанистите, че и взеха да бягат към столицата ...

И аз съм свирил с Бисер и освен че е готин барабанист е и страхотен човек :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ О, Варна, о, кеф!

Имате си море, зле ви е...

 

Бисер се прибира от време, на време (почти всяка седмица) - питай го :crying:

 

(Иначе аз съм се замислил да дойда до Варна, че да направим неща с теб (музикални този път, бирата е ясна), ама ще ми е по-лесно ако ти имаш път през София (криза ми е, все още), че тук са ми по-ясни студиата, но май ми се очертава едно септемврийско идване :dance:)

 

 

===

 

На "Дъждовен влак" разбира ли се, че свиря със слайд на баса (който е включен линейно в пулта без никакви ефекти)?

 

Интересува ме, също така, идеите (не коментираме звук и грешки - те са ни ясни, но ако ви е кеф, коментирайте :recourse: ), отношението и т.н. достигат ли до потребителите на форума (четящите това) или накратко - по едно мнение за всяка песен, споделено по не-музикантски, фенски?

 

Най-накрая, може да коментирате и всеки тон и защо така (или не) е изсвирен (така правят в руските форуми), как бихте го изсвирили вие, например и ей такива работи.

 

Текстовете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме бива много по детайлни анализи, но с по две думи:

Мери- започва така лежерно с приятни разложени акорди, после градира леко , но аз бих се изкефил към края да има мощна развръзка с два пъти по бързо темпо и много блусарски сола.

 

Дъждовен влак- тази май ми е любимата.Вероятно няма да съм първия , който ще асоциира по някакъв начин звученето на песента с ДъДорс и то най вече на определена песен (сещате се коя). Добър избор на текст ,

 

Оказа се че нямам време сега да напиша за всичките....

 

ПП. Харесва ми че във френд листа е Мико Калайджиев :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към ultramega - много благодаря за отзивите за мен !!! аз също мога да кажа само хубави неща за тебе и беше яко като свирехме заедно :drummer: ще ти се обадя да се видим някой път като се прибирам във Варна. да се видим !!!

 

За свиренето ми - има какво да се желае още разбира се ама както се казва поне върша работа към момента и се кефя много да свиря с Малин, Свилен и Любо ама ние сме много яки и на импровизациите :drummer: хе хе на репетиции е супер ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A уе к'ъв влак, оно е фалшиво, се не слуша. Аре да се стегнете малко. Пък бийте го тоя паяница да внимва малко...

Дорс.?!? Оня дришлив наркоман колкото и да е нашмъркан чат-пат се уцелва с тона, ама наш Любо 'ич не е*ава. Аре моля по-леко с дорсовете. Не са ми любими ама ептен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм подрънквал ведАж с Бисер.

:virtuoz::drummer::P

Това там :thumbup: сме аз, Бисер и ултрамега в една маза със сет готини,

кастъм, бразилски барабани.

Освен, че е готин като човек, Бисер е готин и като клиент :thumbs_up:

Биско, поздрави! :beer:

Браво на бандата! :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич виж сега - не че не може да се правят забележки по отношение на свирененто ни ама не е добре да използваш обидни квалификации, каквито си писал по-горе. Не те знам какъв си що си ама като ти гледам писанията и ти не си много на ти с литературния български език.

Като не те кефи никой не те кара да слушаш. Прави си забележки, даже е полезно, ама нека да бъдат по същество и без да използваш обидни квалификации моля!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:recourse:

 

Споко, колега, Роко ни мисли самото доброто :recourse:

 

Няма нещо, да не е вярно.

 

От друга страна ми се струва, че тези парчета ако се изпеят "както трябва", без грешка, почти целите чар и дух ще изчезнат.

:rockon:

 

П.П.:

По-късно ще разказвам още, че сега не мога много да пиша :greenball:

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия път като се видя с Багето, ше му обясня от ваше име, че всъщност Е ДЛЪЖЕН да се постарае около верния тон, имате 'баси бенда - тъпо е да звучи така. За дълбокото съдържание на случайно нахвърляни фрази с претенцията за поезия не ми се отваря дума. Не става въпрос за грамотие, а за какво става въпрос? Основен проблем с поезията. Тема - идея - заглавие. В случая е пълен хаос. Чели сме и добри неща на въпросния автор с който се познаваме от доста отдавна. И "Паяница" е почетна титла, а не обида. Но както казах - интерпретация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ultramega, Take it Easy на The Doors - нали за това говориш?

Иначе, Мери-то ни е единственото парче, което е (сравнително) тихо до края и положихме огромни усилия да си остане такова. Съгласен съм по принцип, но "избухванки" имаме много - като запишем, ще споделим :)

 

Поздрави на морето :greenangel:

 

RockoBG, има изкуства (вкл. поезия), които просто не разбираш и няма начин, и това си е :hysterical:

 

EAmechaniX, Бисер е отличен и като организатор - ако не беше той да звъни по 5 пъти на всеки, за да го пита как е, къде е, как се чувства, кога му е удобно и т.н., надали щяхме да правим репетици (а само концерти) :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.