Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с тонколоните или стъпалото


Recommended Posts

Здравейте

 

 

 

Имам 4 тонколони едните са JBL мисля че са 12 инча а другите не знам какви са всяка е по 250 вата общо 1 киловат ии ги захранвам със усилвател 880 вата динакорд ии проблема е че когато усиля мастера почти до краи ии тонколоните на единия канал започват да пращят чува се развалено в началото като усиля се чува хубаво но след 2 минути започва да криви според мен е от стъпалото знае ли някои какъв може да е проблема?

БЛАГОДАРЯ предварително !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вероятно претоварваш стъпалото, вероятно прегрява.

Провери импедансите на колоните, схемата на свързване и изискванията на усливателя.

Не прави компромиси с тези изисквания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм на 17 тея тонколони са на баща ми той е диджеи и тия тонколони ги ползвам за вкъщи вмомента :) правя си дискотека в мазата :D ии сега мисля да включа и едни баскаси които имат доста голям говорител като инчове и са по 600 вата имам 2 такиваа и мисля да ги включа с още едно стъпало което е марка босе и е 2000 вата баща ми ги включва така дали ще е проблем като сбора на двете е 1200 вата а стапалото 2000 вата :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без значение на колко си години и откъде са колоните не спазваш ли изискването импеданса на товара да отговаря на изискването на усилвателя ще имаш проблеми.

 

Импеданс, Митев, а не мощност. Омовете, а не ватовете, казано като за таксиметров шофьор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да имаш студена спойка или потенциометъра да е здал багажа за да си сигурен от къде е проблема размени местата на колоните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митев тия мощности 2000 Вата как си обесняваш да ги надуваш в мазата.То остави че ще продъниш на комшиите ушите ами може да гръмнеш ел.инсталацията ако е някаква стара;)

Или както каза по горе колегата земи питай тейко си после да не стане - Ти ли ме бутна или сам си паднах :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако колоните са ти оригинален JBL е редно да пише на панела мощност и омаж, но като знам колко изфабрикувани JBL-и има в България съм почти 100% сигурен, че колоните са ти правени в "маза" като твоята. Послушай горните постове, намери си омметър, вероятно са 8 ома, но има и малка вероятност да са 4. След това си отвори учебника по физика от миналата година и прочети урока за Закона на Ом. Полезен съвет - всяко стъпало може да работи до някакъв минимален омаж 16, 8, 4, 2 ома. Ако включиш на стъпало, което не може да поддържа под 4 ома да речем 2, следва закона на Бум.

 

Това е относно законите. Казваш че криви единият канал? Има вероятност да е от сменян изгорял транзистор с неподходящ такъв.

 

... или щом е единият канал - кабел, пулт, предусилвател, преходник за 1 леф.

 

.... или кофти пасивен филтър в "оригиналният" бокс.

 

.... или метеорологичните условия в твоята маза.

 

 

П.С. Сега очаквам да прочете темата Parni_valqk и да ме направи крив :)

Редактирано от Stoyko Lisichkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци,не усещате ли,че малкия иска да пипа забраненото,по-добре си трайте,та да му спестите тупалката след това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе позволение от баща ми имам да си ползвам тонколоните .. него го няма и няма как да го питам затва и питам тук ... ааа за инсталациятаа : не е стара къщата е едва на 2 години :( тай че успокойте се нищо няма да ми каже просто питам ... ии по тематаа : размених кабелите на тонколоните .. смисъл размених каналите на колоните иии проблема е с другата тонколона значи е от стапалото ... но да ви кажа вече 2 дена нямам проблем .. явно найстина го претоварвам защото стои включено от 12 часа на обяд като стана до вечерта хиихи и през цялото време музиката гърми хаха... благодаря на всички за отговорите .. дано нямам повече проблеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.