Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся популярни версии на класика без вокали


Recommended Posts

изискването е без вокали.

 

Само не с драматични възходи и падения от които слушателят почва да си върти главата... :)

..или метъл ефекти в сферата на мъжките патоси като звън на мечове и вопли на жена с отсечена ръка... :wall:

 

 

Търси се нещо женско, обнадеждаващо, с възвишени цигулки в облаците, и въобще нещо класическо, поетическо, нещо крилато-романтическо... :violin:

 

 

/за съчетание! /

ако нещо ви идва наум помагайте ми моля :) :)

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изискването е без вокали.

 

Само не с драматични възходи и падения от които слушателят почва да си върти главата...  :P 

..или метъл ефекти в сферата на мъжките  патоси като звън на мечове и вопли на жена с отсечена ръка...  :wall: 

 

 

Търси се нещо женско, обнадеждаващо, с възвишени цигулки в облаците, и въобще нещо класическо, поетическо,  нещо крилато-романтическо...  :violin: 

 

 

/за съчетание! /

ако нещо ви идва наум помагайте ми моля  :P :P

:hello:

Нямам представа защо никой не е писал?!.. или аз съм била неясна може би... :think: .. не съм успяла да направя темата в разбираем вид..

Ако се отнасяше за мен примерно бих предпочела нещо класическо например Рахманинов. Но за 8 годишно момиче не ми се шие сценична рокля във виолетово и не мисля че е е удачно да пресъздава меланхолията на есента..

 

Единственото ритмично което успях да открия в нета е може би Ванес Мей и състава Бонд. Бонд има едно прекалено популярно парче в два варианта, единият който клони към джаз и също не е толкова ритмичен за по-малък клас. А иначе класическият вариант го играе едно момиче в по-горен клас но със черна рокля на сребърни диагонални ивици която би подхождала към Гершуин примерно.. :)

 

 

Както и да е :D ........ лошото е ако се избере Бонд двете ще се дублират, а друго което е лесно за интерпретация от дете и да не е саундтраци на анимациите на Дисни наум не ми идва жалко :D:):D

Редактирано от AlFiA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Пишеш малко натруфено и хората не могат да разберат какво точно ти трябва.

Бъди по-конкретна.Пусни някои твои изпълнения,за да чуем какво харесваш. :) :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мила 2 часа се пулих в/у смисъла на писанията докато ми проблесна за какво съчетание иде реч.

Ако държиш да са класики потърси си един двоен албум на Лондонския кралски симфоничен оркестър (може и да бъркам някоя титла) Рок Симфънис :) да са ... и англичанина. Вътре има едни такива мн. добри неща - Фрий, Пършъл, Куин, Дорс и не помня повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Пишеш малко натруфено и хората не могат да разберат какво точно ти трябва.

Бъди по-конкретна.Пусни някои твои изпълнения,за да чуем какво харесваш. :headbang: :hello:

Здравей

Чакай сега малко че стана объркване :headbang:

Аз не участвам в групи и не композирам авторска музика. Това което отговорих на твоето ЛС се отнасяше до братовчедка ми и те попитах дали може да й препратя твоето запитване, на което не получих отговор и се зачудих. :wow: :wow:

Ние сме двама различни човека, които пишем в този форум, а сме живели до 18 в два различни града в провинцията и недей ни бърка, Гео :unsure: Иначе и двете като малки сме ходили на почивка в Поморие и въобще имаме заедно много хубави детски спомени. И то все от там! :headbang::bravo::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Мила 2 часа се пулих в/у смисъла на писанията докато ми проблесна за какво съчетание иде реч.

Ако държиш да са класики потърси си един двоен албум на Лондонския кралски симфоничен оркестър (може и да бъркам някоя титла) Рок Симфънис  :P  да са ... и англичанина. Вътре има едни такива мн. добри неща - Фрий, Пършъл, Куин, Дорс и не помня повече...

мдам. Така както го описваш звучи примамливо... тоест.. емоцията не е е за изпускане!!! :):bravo:

само че проблемът е къде :)

Редактирано от AlFiA
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Доколкото разбрах - братовчедка ти е гимнастичка и май трябва парче за състезание, така ли? Опитай със саундтрак на някой филм - Гладиатор например.

Или Титаник - инструменталът Wildrose(мисля), които Селин Дион направи песен.

Rainbow - Snowman, Nightwish - инструменталите...

Редактирано от Aiel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах - братовчедка ти е гимнастичка и май трябва парче за състезание, така ли? Опитай със саундтрак на някой филм - Гладиатор например.

Или Титаник - инструменталът Wildrose(мисля), които Селин Дион направи песен.

Rainbow - Snowman, Nightwish - инструменталите...

Не е точно така, но карай. :green: Детето ми е във фигурното пързаляне, а братовчедка ми в този форум ако мине прочитайки го това много ще се смее ;):D:(

 

:D А иначе събирам идеи. И ти благодаря за което :);):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

picture180.JPG

 

Ей т'ва е явно е руска компилация. За последно го слушах '96 в ШЗО-то в Плевен и там ми свиха касетата мисля че е идеално за целта. Хем Рок. хем класика, хем 'сичко. ама къде го има не знам... Ще потърся още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш да са класики потърси си един двоен албум на Лондонския кралски симфоничен оркестър (може и да бъркам някоя титла) Рок Симфънис

 

Това го търсих в книжарницата на СБМ до Народния театър. Въобще не знаеха.

Това ме заинтригува.

Сещам се за два големи музикални магазина - единият на пл.Славейков, другият в началото на Витошка.

Много обаче трудно успявам да се придвижвам и търся нещо из центъра. И гледам да е рядко. Такава тълпа е че още малко и убити ще се намират :P

 

 

 

 

 

Ей т'ва е явно е руска компилация. За последно го слушах '96 в ШЗО-то в Плевен и там ми свиха касетата мисля че е идеално за целта. Хем Рок. хем класика, хем 'сичко. ама къде го има не знам... Ще потърся още.

 

Навярно е много хубаво но едва ли го има по нашите магазини. От руския нет не знам как може човек да си поръча нещо, освен чрез познати да ти го пратят оттам...  :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lord of the Dance? Разбира се говорим си за някое парче различно от Cry of the Celts, което много нашумя около идването на състава в България. Чуй, харесай си, има много интересни произведения, които са напълно подходящи за целта, по моето скромно мнение... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.