Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Rbx375 срещу Washburn T25!


Mephistofel

Recommended Posts

Привет,колеги! Реших да си закупя още един бас,този път петструнен и след известен размисъл и претегляне на варианти се спрях на горните два.Интересуват ме мнения,коментари,лични впечатления от инструментите. За сега съм се ориентирал към "Yamaha"-та,нищо,че е с малко по-висока цена - активната електроника го компенсира до някъде.Та така - ще съм благодарен ако се включитете в малкото ми предпазарно проучване и сондаж на мнения! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да съм първият който да пише:)....

Зависи какво търсиш като звук, след като парата не е чак такъв проблем.

Уошбърна има много ясни среди, според адски удобен гриф, 35' мензура срещу 34' на РБХ375цата, и нек-труто вади смазващ състейн. Още - печелил е наградата на някво списание за билд-куолити - пише го в сайта на Уошбърн ;)...

Това че Ямахата e с активна електроника е добре, но доколкото знам нерядко такава слагат на евтини басове(под хиледарката), за да се прикрият смотани адаптери - поне аз така знам.

Например единия от магазинерите във "Фактор" един път като го питах за един Уошбърн 5тица с активна ми казаха "Ае тоя е активна ама твоя май звучеше по-добре май..."(това стана няколко месеца, след като си взех моя бас, те тогава още си ме спомняха като редовен клиент:) )

С тези си думи НЕ искам да те повлияя в покупката на баса по никакъв начин.

Просто казвам това което знам. Иначе имам китара Ямаха ргх420с и си е адки удобна и звучи добре, за същите пари които съм дал за нея не се съмнявам че са направили и хубав бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на първия отзовал се! ;) То е ясно,че ще се пробва,но исках и да чуя малко странични мнения.За адптерите - "Ямаха"-та е с два humbuckers и не е от най-ниския ценови клас за серията си. "Уошбърн"-чето също ми е симпатично. Ех,ако денгите не бяха проблем,хехехе... Доста се разтърсих и просто си набелязах тези два модела - струва ми се,че при тях съотношението цена/качество е доста прилично.

 

Ето малко инфо:

http://www.yamaha-europe.com/yamaha_europe..._375/index.html

http://www.washburn.com/products/basses/taurus.aspx .

 

Други мнения? :)

Редактирано от Mephistofel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда и аз точно това щях да кажа. Ямахите по принцип май си имат по - изразени ниски, докато при Уоша средите са по - ясни. Въпрос на вкус. И проби. Пък и къде се бутам при басистите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да си закупя още един бас,този път петструнен

... абе не че нещо, ама си дал страница, на която има 4 модела на Washburn-а с 4 струни ;)

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да си закупя още един бас,този път петструнен

... абе не че нещо, ама си дал страница, на която има 4 модела на Washburn-а с 4 струни ;)

Най-горния модел - Т24 ( петструнния му еквивалент е Т25).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-горния модел - Т24 ( петструнния му еквивалент е Т25).

Washburn Т25 е 600$

Yamaha RBX 375 колко е?

 

Аз имам китара Washburn Wi14 и въпреки, че е нисък клас китара

е най-удобната с която съм свирил досега. Грифът и е убиец :)

Ако и басовете ги правят така, няма спор, че ще е супер удобна ;)

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от къде имаш тази информация,но MDFK сподели с мен,за което съм му благодарен,че си е взел точно Washburn T25 от Музикална къща "Фактор" за около 600 ЛЕВА миналата година.Не вярвам сега да е налице чак толкова фрапираща разлика."Yamaha"-та е около 370 евро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от къде имаш тази информация,но MDFK сподели с мен,за което съм му благодарен,че си е взел точно Washburn T25 от Музикална къща "Фактор" за около 600 ЛЕВА миналата година.Не вярвам сега да е налице чак толкова фрапираща разлика."Yamaha"-та е около 370 евро.

ами цената е на сайта на Washburn

от линка който си дал, като влязох на страницата на модела видях цената

 

Our most affordable basses are truly an acheivement. These basses are pro level in every way, from the fine woods & finishes to the high quality components, you'll be stunned by what you can do on these instruments. The T25 is a 5 string version of the T24.

 

Bass Player Magazine

 

Outstanding Construction

 

FEATURES

 

Stained mahogany body

Neck thru body

Multi laminate neck

Rosewood fingerboard with dot inlay

Grover® bass tuners

PRICE/COLORS

 

T24 List Price: $499.90

T25 List Price: $599.90

Case GC3R

List Price $149.90

Colors: Natural Matte

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си прав,а аз съм кьорав!!! :happy: Сега ми стана интересно вече как на официалния сайт на производителя е налице тази цена,а тук е по-евтин?! :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си прав,а аз съм кьорав!!! :lol:  Сега ми стана интересно вече как на официалния сайт на производителя е налице тази цена,а тук е по-евтин?! :happy:

Вярно :)

А виж сега каква е цената на моята китарка Washburn Wi14

 

FEATURES

Hard wood body

Gloss finishes

Single cutaway

Comfort contour

String thru body

Hardtail bridge

Rosewood fingerboard with dot inlays

Bolt on maple neck

3 way toggle switch

Adjustable truss rods

PRICE/COLORS

 

List Price $249.90 :) а аз я взех за 280лв от Фактор :godbless:

Case GB40

List Price $39.90

Colors: Metallic Blue, Metallic Grey, Black, Walnut

Редактирано от solo5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бииииииип(цензура),сега се оплетох вече?! :think: И двата баса ме кефят,явно ще се ходи да се посвири повечко и хващам единия за рогите!!! :twisted: :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.