Jump to content
Българският форум за музиканти

И аз! И аз!


Recommended Posts

Здравейте драги съсвирачи. Май дойде време и аз да се покажа тук.

 

Понеже не се чувствам много креативен в момента, ще ползвам шаблона:

1) nickname: sasli (вижда се, right?)

 

2) Възраст: 17

 

3) Образование:

В момента уча геодезия (не ми се искаше това, но когато трябваше да се учи аз свирих, така че - пада ми се). По-нататък, с малко повече късмет ще запиша информатика у София.

 

4) Вашият инструмент/и:

Китара и компютър (много рядко и акордеон)

 

5) Предпочитан музикален стил:

Варират според компанията и настроението. Както си свиря Металика, така завивам към някое хоро. Но като изключим разните издънки, основните ми интереси откъм свирене и слушане са рок (Purple, Zeppelin, Floyd, etc) , блус и каквото се водят Metallica до преди '90 (тук да вметна, че за първи път ги чух като бях на 4-5 години. От тогава ме радват :offtopic-001:)

 

6) Вашият вдъхновител:

Много са. Мързи ме да изброявам. Основно е удоволствието от свиренето.

 

7) Досегашни (не)реализирани проекти: -

 

8) Странични интереси:

Трудно ще му кажа страничен, защото на там мисля да се развивам в бъдеще, но... програмиране. Повече на Java, малко PHP и по-малко C/C++. От време на време си сглобявам някой усилвател или ефект. Преди време се бях запалил да програмирам микроконтролери, ама то умря бързо.

 

9) В кратце (или с две думи за вас самите):

Ще се опитам да е кратко.

С музиката се запознахме отдавна. Като бях на 6 за първи път хванах акордеон. Записаха ме на някакви уроци, като бях някъде на 7, където изкарах една година и след крайния изпит даскалката искаше да ме праща директно към третото ниво :) Е, не отидох, зарязах уроците, защото ми се струваха прекалено бавни и скучни. От тогава до към 6-7 клас свирих по слух. По 3-4 часа на ден, докато стане време да излизам. :D Обаче, не щеш ли се сдобих с компютър и свиренето секна. Благодарение на интернета по-обстойно се запознах с разните вариации на рока и метъла и, разбира се, се зарибих да пиша "програми". В 8-ми клас ми подариха една акустична Кремона и пак се започна свиренето по 5-6 часа на ден, събирания по паркове и разни полянки. Към края на 2007-ма си взех и имитация на Stratocaster. До сега я разтривам по 3-4 часа на ден и съм доволен.

Първият ми усилвател беше домашна изработка (мисля, че беше с TDA2050 или 2030, не помня). Сега се радвам на една Vermona regent 300 K. По-нататък ще взимам нови усилвател и китара, за сега тези ми стигат.

 

Това е накратко.

 

Мисля, че тук повече ще чета, отколкото ще пиша. Надявам се да не съм ви прекалено скучен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Добре заварили :)

 

Естествено, че ще свиря :P

Това за четенето и писането се отнася за времето, прекарано във форума, което не е много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Виждам, че си от В.Търново.

 

Ако решиш - пиши в търновската темичка...опитваме се да си направим среща в близко бъдеще...

Тъкмо да се запознаем....ако вече не се познаваме!? :headbang:

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Пиша, пиша. Извинявай за леееко закъснелия отговор, но не се бях навъртал скоро тук. Не се познаваме, но за това има време :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.