Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв вид глас определяте индивидът?


ssik

Recommended Posts

какъв вид, глас определяте индивидът ?

колкото и да е трудно

Съжалявам за лошото качество който може да чуе и да определи до някаде

някой от характеристиките мерси !

колко е висок (горе долу)

какъв вид(горе долу)

и какво мислите (горе долу :curse:

пак съжалявам за качеството

просто ни стана интересно да чуе кадърен музикант да си каже мнението ?

че ние неможем май да определим

ето тук записи >> http://www.4shared.com/audio/INgulgwE/bed_of_roses_PR.html

http://www.4shared.com/audio/GJ8iEtdZ/fear...Dimplam_22.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"някой от характеристиките "
хм ???

1.на Бон Джови песента... от 0:14 до 0:16: браво !...и защо не я е изпял до края така???...

вместо да пее по "американски" с преиграно произношение и особено на 0:26: този vocal fry дето го прави е извънредно неприятен, вместо да го изпее чисто и музикално, както съм сигурна би могъл, ако си постави за цел или ако послуша изпълнениет на Джон по-внимателно...

2. Fear of the dark : проблем: Аз съм ГОЛЯМА фенка на Брус!!! ;)

сега сериозно: младежът разчита на въпросния фрай, обаче много несигурно преминава в различен регистър и в добавка с това преиграно и изкривено произношение(плюс избраният ефект), звучи като комично копие на Алис Купър на куплета...

Пее си вярно и има(от гледна точка на диапазон) потенциал да може да изпее и двете песни страхотно.

Но преиграването в произношението и накъртващия фрай го спират да бъде много по-добър певец.

За "характеристиките" : разпейте го от най-нисък до най-висок тон и ще разберете какъв глас е...или пък запишете как го разпявате и пуснете да чуем...

За какво ви е нужно това всъщност??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето тук е обяснено добре какво е и как се прави(и пример кога би могло да се ползва), пиши ако не разбираш английски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласна с Вяра, като трябва да добавя, че пичът пее също така доста неритмично. Допускам вероятност това да е нарочно, но е просто прекалено, както и фрая и произношението. Като цяло има някакво престараване, за сметка на точното интониране и чистото пеене.

От това, което чувам го определям като баритон, въпреки че наистина най-точно ще е да го запишете как се разпява и да го пуснете тук.

 

Да добавя: вокалистът е много талантлив, просто му трябва малко солфеж, малко уроци и ще стане приказка.

Успех на момчето! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дамите съвършено са дефинирали проблемите (според мен).

 

Само да добавя: пичът определено има глас (колкото и профанно да звучи това), прекалява с т.нар. fry, но има и друго нещо - мисля, че не се чува достатъчно добре, не е свикнал с гласа си, със singback-а или не знам с какво. По друг начин не мога да си обясня бруталната неритмичност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неритмичноста е от записа :icon_shithappens: !

и м/у другото вокала не е разпяван преди тези записи .

все пак мерси на тези който се изказаха !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иксам да попитам , как

най-лесно и бързо може един човек да се разпее единствено чрез компютър

смисал сяда и пуска нещо определено но какво и как , някой ако може да помогне ,МЕРСИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
неритмичноста е от записа :) !

Това май няма как да е вярно :rolleyes:

Хубавото е, че като сме свирили на живо, не е така изявено и е в много по малки количества.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Кажете на момчето да се оптусне при следващите записи (да удари 1-2 коняка не повече - за кураж ^_^ )

 

 

и смъкнете песента с 1,5 - 2 тона :) ( на jovi )

 

относно фиър .... - това не е неговата песен... ако спре да се лигави чак толкова. и да слуша записа :) на места гълта думи (чува се компресия в началото на думата и след 2-рата сричка заглъхва и нищо не се разбира

 

да диша правилно най-вече

 

Като цяло гласа е тип имитатор... но това не е страшно, всички минаваме през тоя период :)

Редактирано от peterko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът има много готин глас и наистина звучи супер! На моменти.

 

Маниернеченето в песента на Бон Джови... Звучи откровено казано грозно. Не го казвам като упрек, а като насока, понеже е очевидно (ушечувно), че човекът си има потенциал. Проблемът не е в имитацията, и както каза петерко, това няма да е проблем, но трябва да се постави граница някъде...

 

Тип глас?... Втори тенор? :whistle: Или някакво високо баритонче...

 

Не може да се определи точно от записа. Мога само да кажа, че не е втори бас :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иксам да попитам , как

най-лесно и бързо може един човек да се разпее единствено чрез компютър

смисал сяда и пуска нещо определено но какво и как , някой ако може да помогне ,МЕРСИ

 

Пиши ми на Скайп за да ти пратя програма за подобни неща

Ear master school се казва софтуерът и е не само за разпяване но и за трениране на слух ритмичност диктовки и прочие :greenball:

 

Отне ми доста време да намеря кракната версия :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Съгласна съм с Flame гласът е висок,но не съм сигурна дали е първи баритон или тенор.Момчето има потенциал ,но това имитиране е ужасно.Моят съвет е да се опиташ да намериш собствен начин на пеене,имаш много хубава бленда и не е задължително да пееш песните в оригинални тоналности,и аз мисля че трявба да ги транспонираш в по-ниски по този начин няма да се изгуби красотата на гласа ти ако за това се притесняваш. ;):surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.