Jump to content
Българският форум за музиканти

Техника на дясна ръка


AorA_Bass

Recommended Posts

не бе аз друго казвам

малкия(кутрето) не участва вьобщенито в класическата китара...иначе да верно

Мисля, че може да се поспори за малкия пръст и присъствието му при класическата, защото аз например когато свирех упорито на кухата си го ползвах, и когато я хващам все още го правя...

Както и да е, да не разводняваме темата! Става дума за техника на дясната ръка при баса все пак. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти да не говориш за лява бе човек??? ми естествено че и при баса и при китарата се използват и 4-те пръста...иначе 4-ти в лявата е безименен 1-ви палец 2- показалец и 3-ти среден

май са разбрах :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти да не говориш за лява бе човек???

Не, за дясната говоря! Не е забранено да си ползваш кутрето, ако искаш свириш с него, ако искаш не. Аз свиря с него.

Айде стига с офф/а, по-темата, иначе почвам да трия! :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да се доуточня: става въпрос за дясната ръка - не се опитвам да свиря с малкия пръст ,той стои неподвижен,свиря с показалец,среден и безименен обаче след десетина минути малкия почва да ме боли, но доколкото разбрах това е нормално в началото, просто го напрягам а не би трябвало.

мерси на всички за помоща!!!!

special thanx to charles mingus!!! -филмчето на джако пасториъс е жестоко!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свиря с показалец,среден и безименен обаче след десетина минути малкия почва да ме боли, но доколкото разбрах това е нормално в началото, просто го напрягам а не би трябвало.

Все пак ми е странно - това просто не би трябвало да се случва. С какво го напрягаш? Къде го държиш, докато свириш? Това е важно да се уточни - най-добре е да си го оставяш изпънат на долу, в естествена позиция, той ще си се мърда, заради другите 3 пръста, но това не би трябвало да пречи. Ако го свиваш обаче - нищо чудно да ти се напряга. Кажи как го държиш, моля те.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ами значи когато другите три пръста се движат, малкия също се движи с тях а аз се опитвам да го държа неподвижен,не го свивам

Редактирано от Twisted_By_Design
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова ти се уморява явно. Той ТРЯБВА да си се мандахерца отстрани, не се опитвай да го обездвижваш, защото това напряга!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.