Jump to content
Българският форум за музиканти

Струни за детунинг в C !


Demiurg

Recommended Posts

Принципно преди с групата свирехме стандартно смъкнати в Ре, но отскоро тестваме едни неща в До, и открих, че с чак толкова свалени струни просто няма тон, особено в средите. Принципно свиря с 45-130 струни (5-струнен бас), марки - най-разни - Д`Адарио най- често, чат-пат Ърни Бол, а в момента съм с Ротосаунд, от които бях много доволен, преди да смъкна строя още надолу.

Та бих се радвал нискосвирещите колеги да препоръчат някой модел, който дори и толкова смъкнат, запазна все пак някакъв тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами,според мен трябва да промениш поне размера на струните.За да звучи добре в по-нисък строй също оказва значение и мензурата на инструмента.Ако си със стандартна 34" мензура не можеш да "смъкваш"кой-знае коло.Аз например имам един инструмен на който имам D-тунер на 5-та струна и съм го настроил да ми "слиза" на А,но при ме 5-та струна е с 37" мензура.Има един модел на "DR",който не съм го пробвал,но можеш да го погледнеш:

http://www.drstrings.com/catalog/ddt-bass-strings

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не разбрах - значи, колегите ти са с 6-струнни китари, с 6-та в До, а ти искаш 5-та да ти стане Сол?

 

Ротосаунд имат модел, който е от Фа диез - http://www.rotosound.com/dz66.html и би могъл да ползваш него.

Уоруик също имаха подобен, обаче и в техния случай ставаше въпрос за 4-струнен комплект.

Би трябвало да има и други...

 

 

Аз бих направил именно това - не да свалям, а да взема комплект, с кварта надолу и да вдигна строя с полутон.

 

Срещал със и сатйове, които изработват струни по поръчка в зависимост от височината, мензурата и предпочитанията на поръчителя, но не съм стигал до тях и нямам идея дали си струва.

 

Конклин предлагат струни поотделно с малко по-различни размери (нопоне са надеждни), но не съм проверявал въпроса с доставката (ако изберше тях, сподели да комбинираме, че отдавна се каня) - http://www.conklinguitars.com/accessories.html

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Понякога се налага. Не си е работа да си транспонираш всички пръстовки, за да си запазиш стандартния строй.

 

Аз така реших проблема:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...st&p=536092

 

Ако предположим, че ти говориш за Шектъра, който е с 35", ще се получи още по-добре.

 

Минуси - изисква се време да свикнеш, а и си е тегаво - бая е фитнес с такива въжета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

Тъпото е, че такива струни не съм виждал по нашите магазини, ще трябва от чужбина да мисля нещо....

 

 

Не разбрах - значи, колегите ти са с 6-струнни китари, с 6-та в До, а ти искаш 5-та да ти стане Сол?

..

Именно ! Един комплект за F# ще ми дойде идеално !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз бих искал да попитам за 4 струнен бас какво ще препоръчате. Свирим в ДО, обаче стандартните ми струни - .045 - .105 малко шляпат... Добре де - много :punk_guitar: Та споделете от опит колко дебели струни да си сложа, които грифът да ги издържи и да звучат добре. Ако кажете и някоя марка, ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За Drop C става дума. Да, и аз си мислех да е нещо от сорта на .055 - .115 . Защото и във линка за DDT bass strings пише за 4 струнен бас heavy: .055 - .115 .

Благодаря ви много!

 

Ще разгледам комплектите. Иначе чух добри отзиви за ротосаунд струните. Един познат хич не е доволен от тона който оставят ърни бол и много бързо овяхвали... Ще видим какво ще взема.

 

Поздрави и наздраве!

Редактирано от Blinda
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.