Jump to content
Българският форум за музиканти

да вкараме малко ред:)


mjumjun

Recommended Posts

предвид факта, че тука са събрани цвета на прогресивната музикантска младеж се чудя, дали някой не е попадал в нета на маркетинговата йерархия на любимите ни марки китари. (аз безуспешно ровя от известно време, ма не открива дори съвпадения с търсените от мен теми:bravo:)

например при гибсън ЛП нещата започват с джуниър, после студио и нататък почва да се мешат страшно

при фендър е стандарт, после спешъл, делукс и т.н.

 

това по-горе, разбира се, са си мои изводи, за това питам дали някои от вас има информация или задълбочени познания в сегментирането на различните серии

 

ясно е, че производителите искат да мислим, че всичките им китари са страхотни, ама все пак слагат различни цени, финишинг и смисъл за всяка отделна серия, което ме кара да мисля, че знаят към кого е насочена, демек таргетирана:greenball:

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Споделя мнението ти.Дори започвам да си мисля,че производителите нарочно предлагат такова разнообразие,за да покрият изискванията на различни групи нищо неподозиращи потребители.Ето например Гибсън ЛП Джуниър-защо Джуниър?Дали има някакъв скрит замисъл в името,дали китарата е предназначена за определена възрастова група?Мистерия!

Още не съм разбрал защо слагат различни цени на китарите.Питам в магазина:"Защо?"-те ми казват-"Не знаем.Така ни ги доставят".Явно това го определят още от фабриката и никой не може да направи нищо по въпроса.

Още по-объркващо е при Фендер-те имат модел Highway.Е той за какво е?На магистралата ли да свиря с него?Не знаят ли,че там е забранено за пешеходци?Дори няма контакти.О-бър-ква-ци-я.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.