Jump to content
Българският форум за музиканти

Интонационен проблем - съвети?


kukuman

Recommended Posts

Въпростт ми е селдиния: китарата ми е Винтидж В100. Още при избирането пробвах няколко такива модела в РФ и се спрях на този. Първото нещо което пробвах е верността на китарата. И беше вярна. Взех я ... но след време реших да си сложа хубав комплект струни. Свалих старите, позачистих китарата и сложих нови. След известно време усетих, че след 12 позиция се явява проблема с фалшивенето. Стана ми ясно че съм разместил седлата на струните на бриджа. Та и до сега карам така.

Та искам да попитам (понеже до сега не съм правил такава операция) да се опитам ли сам и ако да да ми препоръчате начин – дали с тунер, дали със сверяване на флажорети, или да я дам на някого, който има опит вече в тази област?

Благодаря предварително :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Флажолетот на 12. поле треба да биде на иста тонска висина како кога ќе ја притиснеш жицата на истото тоа поле. Штом можеш да слушнеш дека имаш проблем со интонацијата по 12. праг, мислам дека би можел и сам да си ја средиш гитарата. :punk_guitar:

Редактирано от Александар
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е космическа технология - вероятно и сам ще се справиш. Снабди се с необходимите указания и инструменти и започвай.

Всеки китарист трябва да може да си сменя струните, да интонира и настройва китарата си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много пичове за информацията! Беше наистина полезна. Сетъпнах китарката, но проблемът не се изчисти напълно. С всички струни номера се получи, но не и с 1-ва. Натегнах максимално, но все още флажоретът не е равен с тона от 12 позиция. Вече няма възможност за донатягане. Бихте ли ми дали идеи и съвети как мога да изчистя и този проблем?

Благодаря Ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако имаш можност да купиш нова прва струна со соодветна дебелина на комплетот, пробај првин така. Можно е да е до струната. Ако после пак го имаш истиот проблем, ќе треба да го вртиш малку и truss rod-от, особено ако си ставил подебели струни. Ако ти е страв самиот да го правиш тоа, однеси ја кај некој лутиер или кај некој кој што се разбира.

 

п.с. Би било добро да постнеш и фотографија од гитарата, т.е. од bridge-от, да видиме поубаво за што говориме.

Редактирано от Александар
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.