Jump to content
Българският форум за музиканти

Схеми на ефекти


jFog

Recommended Posts

...Та ровейки се уз мрежата попаднах на тоя сайт,незнам до колко може да бъде полезен и от полза но поне това което на теория се предлага ми изглежда добре.

 

http://www.guitarraonline.com.ar/lapedalera/efectos.htm

 

Проблема е само един.. на испански е,но така и така не се изискава много за да се стигне до схемата на желания ефект.

За Решилите да опитат:

1-во След зареждане на линка се отваря страница със имената на ефектите(на английские така че споко) от там трябва да изберете ефекта.

2-ро Най от горе от ляво на страницата ,за съответния ефект , ще забележите следните написи

Diagrama Esquemático

Dirección Original

Lista de Componentes

и те са в общи линии най важното

 

Diagrama Esquemático - Схема

 

Dirección Original - Оригиналната схема ( явно има някои подобрения в горните, не знам)

 

Lista de Componentes-са необходимите елементи

 

и т'ва е!Ако на някой му се налага да се преведенещо заради недоразбиране да свирне .Това че листата със компонентите е на испански не вярвам да е проблем на разбиращия и можещия да чете ел.схеми.Все пак ако нещо се оплетете сврнете.

 

п.с. Има и схеми за кубета !!!! Ама това ще го оставим за сега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. Има и схеми за кубета !!!! Ама това ще го оставим за сега :(

Кажи къде са схемите за кубета,че ми трябват!

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

п.с. Има и схеми за кубета !!!! Ама това ще го оставим за сега :(

Кажи къде са схемите за кубета,че ми трябват!

http://www.guitarraonline.com.ar/lapedaler...lificadores.htm

най от долу е за дистанционно, за усилване и намаляване :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

com.ar/lapedalera/http://www.guitarraonline.com.ar/lapedaler...lificadores.htm[/url]

най от долу е за дистанционно, за усилване и намаляване :P

A be tova sa nqkakvi mnogo elementarni.Dai ne6to po-interesno.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

com.ar/lapedalera/http://www.guitarraonline.com.ar/lapedaler...lificadores.htm[/url]

най от долу е за дистанционно, за усилване и намаляване ;)

A be tova sa nqkakvi mnogo elementarni.Dai ne6to po-interesno.

Ам толкоз има на сайта Амиго, аз от електроника не разбирам а и не съм се ровил специално на за такива неща.Относно кубетата са просто базови модели от един вход колона и усилвател де да знам.Нямам и представа колко са сполучливи и схемите на дистовете и ехотата които са по горе..попадна ми и го представих мислех че ще е интересно , нищо по-вече.Едно време аз поне яко се бях зарибил да си правя дист от легендарния "Цецо" от Шумен....така и не събрах пари за да се запознаем :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
Едно време аз поне яко се бях зарибил да си правя дист от легендарния "Цецо" от Шумен....така и не събрах пари за да се запознаем :bravo:

Моя ефект е от същият този Цецо. Сега живее в София, но му нямам координати. Макар че много ми трябват заради 1 стар ефект да му тури 2-3 спойки където трябва щото той го е модифицирал.

 

Иначе имам разни схеми в нас в цяла папка. Ако сетя да ги сканирам някой ден може да ги метна някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.