Jump to content
Българският форум за музиканти

проблеми с настройката на Fender Stratocaster


merak

Recommended Posts

здравейте! търся малко помощ. от няколко седмици имам нова китара, може да я видите тук, http://www.thomann.de/de/fender_american_s...trat_rw_ssb.htm , чиято трета струна G, обаче сравнително лесно се разтройва.

 

когато ползвам "2-point synchronized tremolo with new high-mass bridge" и повишавам тоновете, струната след това е "паднала", когато пониживам тоновете след това струната е по-висока... останалите остават стабилни, което ме кара да мисля, че трябва да има вариант да мога да "затегна" ключът на струна G. Имате ли идея как става цялата история, като разбира се бих променял възможно най-малко от фабричните настройки...

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз няма как да съм ти от помощ,но не знаех,че и скъпите китари имат такива проблеми.Моята китара се разстройва постоянно и причините за това са доста,но все пак струва 120 лв.Предполагам,че един свестен сетъп ще оправи работата при теб.

И не на последно място-честито за придобивката.Готина китара!

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам абсолютно същия проблем на G струната , но предполагам е от това ,че на нея най-много бендвам .Дори когато бендвам се чува едно горе от ключовете като натягане и скърцане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да знаеш ,че това си е цяла наука и повечето хора си дават китарите на лютиер да има направи сетъп. не е скъпо.

 

Ето някой видеа за да опиташ да решиш само проблема:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

 

Първо честита ти китара.

 

Доколкото разбрах твоето тремоло е нагласено в плаващо положение. При pull-up струните леко се развиват от ключовете (поради по-големия опън) и при връщането на ръчката в изходно положение струните са леко по-отпуснати и следователно "паднали". При dive bomb положението е обратно (макар и по-леко изразено) струните стават по-високи. Когато няма заключващ нът е нормално това да става. Явно ключето на трета струна е по-хлабаво и затова там е най-изразен проблемът ти.

 

Нещата могат да се решат чрез завързване на струните за ключовете. Може да стегнеш малко и самото ключе, ако има болт от горната си страна.

В краен случай си смени ключовете със заключващи.

 

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за това, което EAMechanix написа. Също можеш да надраскаш каналчетата на нъта с графит - примерно с молив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте! Много благодаря за отговорите, известно време нямах интернет връзка и за това чак сега пиша отново! Благодаря и за поздравленията, китарата наистина е мечта, а мечтите понякога трябва и да се сбъдват...

Случайно измежду вас да има и такива, които живеят в Регенсбург, за да подрънкаме заедно? Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.