Jump to content
Българският форум за музиканти

Свързване на нови колони


Recommended Posts

Здравеите, казвам се Ники и имам един въпрос. Купих си уредба преоценена уредба от техномаркет. Проблема които има тя е че колоните липсват (казаха ми че са се изгубили от китаи до тук). Уредбата е модел SAMSUNG MAX-ZS940 http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09010747

Въпроса ми може да ви се стори тъп но аз не разбира и по добре да питам.

Уредбата има 3 изхода от зад (1 за буфера) (1 за лявата колона) (1 за дясната) на изходите за колоните пише импеданс 6 ома (от магазина ми казаха че оригиналните колони са били 2 по 80 вата) искама да си купя ето тези колони http://tokio-bg.com/product_info.php?products_id=154

Но проблема е че те са 4 ома за средните и 6 за буфера. Знам че неможе омовете да се по малко от посочените на уредбата и немога да свържа само средните...

1 въпрос - възможно ли е та вържа средните и бофера на 1 и да ги сложа в входа за колоната (незнам как се смятат омове ама няма ли да се получат 10 и да ми стопят уредбата)?

2 въпрос - ако първия е възможен как ще свирят ще може ли да достига поне 70% от силата на оригиналните колони?

3 въпрос - четох в нета че огромна разлика в омовете на успоредното и последователното свързване (как трябва да ги свържа аз?)

моля не ме обиждаите за правописа или за незнанието ми... опитах да си реша проблема само с четене но в интернет е описано твърде сложно за мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники,

Буфер казват таксиджиите. Останалите - субууфър или subwoofer на английски.

Наличния субууфър включи към изхода, за който е предназначен.

4 омовите колони включи всяка поотделно към изходите за 8 омови колони. Генерално погледнато това не е много коректно, но ако обещаеш да не надувш излишно уредбата няма да е опасно.

Още по-добре е да си купиш 8 омови колони или още 2 4 омови, които да свържеш 2х2 последователно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Ники!

1. Не

2. Освен за сила трябва да се мисли и за правилност. От "уредбичката" за СЪБУУФЕР-а ( няма буфери, освен при вагоните и локомотивите) излиза обработен сигнал, предназначен само за него. Каквато и друга комбинация да се направи работата просто ще се у..ре.

3. Избери си други озвучителни тела, ако не по 6 ома, то може да са по 8. Иначе скоро ще пратиш уредбичката за сметосъбиране.

Ясно е , че става въпрос за кърпене за без пари, но има технически условия, които трябва да се спазват, иначе и малкото вложени средства ще се изпарят без полза.

Мощността при 8 ома е незабележимо по-малка от тази при 6 ома.

 

Сега видях снимка на машинката и мисля, че проблемът е по-сложен...

Какво точно си взел?

Ако имаш само един компонент ( това с дисплея) мисля, че нямаш усилватели... Събууфера има бутон и светинна индикация. Това води до заключението, че в него са усилвателите, и захранването. Често се правят така.

Ако обаче имаш два компонента - 1 с дисплея и 2 с дупката и бутона под нея, то би трябвало да имаш СЪБУУФЕР, и остават за купуване само две озвучителни тела (ляво и дясно).

 

Понеже не си дал достатъчно информация, направи няколко снимки на действителното състояние и ги дай тук, за да може да се прецени какво имаш и какво нямаш. Да не стане така , че да хвърлиш пак пари на вятъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и предполагах, има разминаване на системите.

1. Има отделен силов\контролен кабел към\от събууфера. Ако нямаш събууфер, как включваш основния модул, след като бутона за включване е на събууфера?

2. Озвучителните тела (ОТ) които си показал не са стандартни, т.е. с вграден филтър и един вход, а имат два входа. Може да са с отделни филтри, а може и да нямат вградени филтри. Някои системи имат биамплификация (по два крайни усилватела на канал) които имат активно разделяне на честотния обхват и сигналите към ОТ са "готови" за работа директно с драйверите (високоговорителите - ВЧ, СЧ, НЧ).

Основния модул не е предвиден за тези ОТ.

Без допълнителна техническа информация не може да се прецени действителното състояние на нещата. Твърде много са вариантите за да се гадае .

Препоръчвам консултация със специалист, който може да измери и да се ориентира в отделните компоненти. Иначе нищо не пречи да продължиш с опити и грешки, пък ако оцелее техниката, оцелее...

 

И вземи направи детайлни снимки, да не гадаем какво пише на ОТ и за кабелите на основния модул...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите, казвам се Ники и имам един въпрос. Купих си уредба преоценена уредба от техномаркет. Проблема които има тя е че колоните липсват (казаха ми че са се изгубили от китаи до тук). Уредбата е модел SAMSUNG MAX-ZS940 http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09010747

Въпроса ми може да ви се стори тъп но аз не разбира и по добре да питам.

Уредбата има 3 изхода от зад (1 за буфера) (1 за лявата колона) (1 за дясната) на изходите за колоните пише импеданс 6 ома (от магазина ми казаха че оригиналните колони са били 2 по 80 вата) искама да си купя ето тези колони http://tokio-bg.com/product_info.php?products_id=154

Но проблема е че те са 4 ома за средните и 6 за буфера. Знам че неможе омовете да се по малко от посочените на уредбата и немога да свържа само средните...

1 въпрос - възможно ли е та вържа средните и бофера на 1 и да ги сложа в входа за колоната (незнам как се смятат омове ама няма ли да се получат 10 и да ми стопят уредбата)?

2 въпрос - ако първия е възможен как ще свирят ще може ли да достига поне 70% от силата на оригиналните колони?

3 въпрос - четох в нета че огромна разлика в омовете на успоредното и последователното свързване (как трябва да ги свържа аз?)

моля не ме обиждаите за правописа или за незнанието ми... опитах да си реша проблема само с четене но в интернет е описано твърде сложно за мен

Можеш да ги вържеш както оригиналните от по 6ома ,нищо че са по 4,просто не увеличавай до край

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.