Jump to content
Българският форум за музиканти

Неясноти относно настройката на Флойд Роуз.


Recommended Posts

Ако правилно съм разбрал тунера не отчита промяна след като промениш позицията на седлата.

 

Според мен:

1. тунера е скапан.

2. адаптерите са ти много свалени и тунера не може да отчете правилно тона. (случвало ми се е при сетъп на бас)

 

Имай предвид, че при един висок екшън е много трудно, ако не и невъзможно, да си интонираш китарата като хората. На снимките които си дал струните все още са доста вдигнати поне според мен (и колкото мога да преценя от снимка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе и аз по принцип си настройвам китарата по слух (класическата) по метода празна струна - пета позиция на съседната струна. (четвърта за трета струна съответно), ама така остават някои тънки разминавания. Друго, което забелязвам е, че тонът доста се колебае преди да се "успокои". Тоест, като дръпна струната първоначално е по-висока, след това малко пада и чак тогава се стабилизира на верния тон. Това поне показва тунера. Екшънът не съм си играл да го свалям, защото и при това положение бражди, а иначе ще стане още по-зле. Засега ще опитам да си намеря свестен ключ и да се опитам да мръдна болта на тръс рода. Възможно ли е той да е клеясал и да не мога да го отвъртя, а да го повредя. По принцип е на доста скрито място, тоесто не е изложен на влага или мръсотия, покрит е с капачка, но все пак... Иначе и аз мисля, че да я занеса на някой разбиращ ще е най-добре, ама в Сливен май няма много разбиращи или поне на мен ми казаха, че най-близкият е в Стара Загора.

 

 

Някой има ли информация по въпроса?

 

Мисля, че открих нещо като решение.

kramer-striker-fr-422sm.jpg

 

На тази снимка виждам, че има няколко отвора за болтовете, които прикрепват седлата към бриджа. 3,5,6 струна на снимката са на втория отвор, докато при мен всички са на първия. Така седлата ще могат да се отдалечат значително от адаптерите, което надявам се да свърши работа, но ще го направя, като имам време и ще пиша какво е станало.

 

Съжалявам, че ми се натрупват 3 мнение едно след друго, но ми изникна един въпрос. Когато отпускам тръс рода, трябва ли да отпусна струните или може и натегнати да са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата "магия" на Флойда е равновесието на силите създавани от пружините и струните. Нищо магическо. Като са равни всичко е ОК. Не е като да нарушиш баланса на Силата, споко :godbless::punk_guitar:

Но това, което може да се случи на грифа ако не ги отпуснеш определено е по-притеснително. Виждал съм и "да се помага" на тръс рода механично като се натисне грифа с ръце, но ми изглежда доста хамалско на фона на това просто да отхлабиш струните. Сам си избери метод :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз нали трябва да отпусна тръста, съответно грифът да се огъне напред, тоест напанът на струните в случая не помага ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата е за Флойд Роуз ще напиша и моя проблем. Когато натисна флойда надолу или го опъна нагоре китарата ми се разстройва , китарата има заключване отпред и отзад , така че предполагам , че е от пружините . Как се оправя моя проблем :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами... след като го настроиш, пак ли така става. Винаги ли? Струните да не са износени? Или ако са чисто нови понякога така става, докато се разтегнат добре и се стабилизират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един потребител в youtube, dmometalguitar, който много добре обясняваше пинизите на Флойд Роуз. За съжаление клипчето май е махнато или поне на пръв поглед не го видях.

 

 

Може да е от кофти сложени струни. В смисъл ако са осукани...

Въпросния човек говореше за намазване с балсам за устни мястото между стъдовете и ножовете на тремолото. Направи го, и виж как е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един потребител в youtube, dmometalguitar, който много добре обясняваше пинизите на Флойд Роуз. За съжаление клипчето май е махнато или поне на пръв поглед не го видях.

 

 

Може да е от кофти сложени струни. В смисъл ако са осукани...

Въпросния човек говореше за намазване с балсам за устни мястото между стъдовете и ножовете на тремолото. Направи го, и виж как е.

 

Ще го пробвам (: Мерси за отговора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Here I am again. Днес се сдобих с подходящ ключ, с който да отхлабя Тръс рода. Направих го: отпуснах струните просто защото за да махна капачката, струните трябваше леко да се отдръпнат. Отхлабих болта съвсем малко, и грифът леко се изви напред (видимо е с просто око). Но бръжденето си го има. Само на шеста струна има едва доловимо разстояние между струната и шесто прагче при натиснати първо и дванайсето. Останалите струни опират. Да продължавам да отпускам тръста, докато това се оправи? Нали трябва съвсем малки корекции да се внасят? :D

 

 

Още снимки да приложа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.