Jump to content
Българският форум за музиканти

Expression Controller Pedal


Recommended Posts

Привет колеги,

 

Имам MIDI клавиатура Evolution MK и ми е интересно дали мога да свържа към нея експресион педал като този

http://www.musicworld.bg/bg/c_699/i_15861/M_Audio_EX_P.html

Клавиатурата има само състейн педал инпут, та питането ми е дали ще стане номера през състейна?

 

предварително благодаря за вниманието :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах на моята клавиатура M-AUDIO (има 1 вход за експрешън педал и 2 входа за състейн) промених настройките да са като за експрешън и неможа да стане. Мисля, че и при другите клавиатури е така, но не съм сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тц, не става :thumbs_up: - сигналът от състейн педала се разчита само като on/off и няма как.

това, което може да се направи (на свой собствен риск!) е да се монтира жак, който да байпасва pitch или mod wheel-а и, вместо през него, съответният сигнал да минава през експрешън педала, когато последният е включен. само че в такъв случай трябва да се гледа в педала да има същия потенциометър, енкодер, или там квото ползват, къвто е в търкалото. принципно не е кой знае къв висш пилотаж цялата работа, ама има много слаби места в евентуалната практическа реализация - може да стане, може и да не стане.

 

ама може и да стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отзиви!

 

Точно това ме притесняваше и мен, че състейна действа като on/off суич. Идеята ми е да асайнвам параметри през кюбейс и затова ми трябва експрешън, за да улавя стойности от 0 до 100 :thumbs_up: Гледах и MIDI foot контролери като този на берингер http://www.musicworld.bg/bg/m_20000/i_8979...ER_FCB1010.html, но не ми трябва запаметяване на банки и тн. а и надхвърлят бюджета.

 

@ Fallenblood: Интересен вариант предлагаш, но не съм убеден че мога да се справя с това. Ще потърся повече инфо в нета и може да се пробвам.

Друг вариант който гледах е тази джаджа http://www.midisolutions.com/prodped.htm Но за тея пари по-добре Берингера, че има повече възможности..

 

Май ще е по-добре да си взема направо нова MIDI клавиатура с инпут за експрешън и да пенсионирам стария Evolution :)

 

Благодаря още веднъж!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.