Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво да правя за да пея по-ниско


Свилен

Recommended Posts

Здравеите всички. Понеже пея в един хор, но там пея бас,бъпреки че не съм(аз съм баритон поне така смятам защото пея от ми на голяма до сол на първа) но на някои места ми идва ниско. Можете ли да ми кажете какво да правя специално за ниските тонове от ми на голяма надолу <_< Как да си увелича диапазона надолу?

Редактирано от Свилен
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега,

 

За какво ти е да пееш под ми на голяма? Октави ли ще пускаш?

 

Аз лично не виждам смисъл, освен ако не искаш да ставаш бас профундо, но в такъв случай трябва да си просто роден с тези низини. А щом си на 18 г, гласът ти още има да се развива и укрепва.

 

Успех! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, най-общо упражнение за "увеличаване" на диапазона може да бъде пеене на цели ноти в средно темпо (опряно и с отделна атака на всяка нота)

от до на първа октава нагоре до последният неболезнен тон и обратно, след което същото от до, но надолу...това върши работа и за да намериш къде точно да ги произвеждаш в устната кухина и за да намериш подходящия резонанс...

също така пеене на арпежи и сирени е готино за "протягане"...

В хоровете съм забелязала, че честичко басите и алтите са кът... и има хора, които биват "набедявани" за едно или друго, за да се балансира звукът в хора(...) и така някои певци се чувстват неконфортно пеейки определени партии...не казвам, че случаят е такъв, но ако те притеснява, че е ниско можеш да помолиш да не пееш басови партии, или просто да "пропускаш" ниските тонове :thumbs_up:

А пък ако тепърва започваш и се разпяваш качествено и редовно няма начин да не си "удължиш" гласа с няколко тона в двете посоки.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Досега не съм се занимавал професионално с пеене нито съм разпявал качесвено така редовно. Иначе обичам да пея и ме кефи:thumbs_up:

Благодаря за мненията :P

Не разбрах какво имаш предвис с пускането на октави :). А пък искам да пея по-ниско защото много ме кефят ниските тонове :)

Редактирано от Свилен
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите всички. Понеже пея в един хор, но там пея бас,бъпреки че не съм(аз съм баритон поне така смятам защото пея от ми на голяма до сол на първа) но на някои места ми идва ниско. Можете ли да ми кажете какво да правя специално за ниските тонове от ми на голяма надолу :) Как да си увелича диапазона надолу?

Бира!!!.. И цигари с нея!.. Майтап бе, брат! Верно що не се разберете с даскала, да не те слага там където не се чувсташ добре? Или ти си решил, че трябва да си бас? Аз като се опитвам да мъча някакви бас вокали /аз за друго и не ставам вече/ практикувам: Бира!!!.. И цигари с нея!.. Не се шашкай след 15 години гръкляна ти ще порасне още-гласните струни ще се удължат и даже да не искаш ще станеш бас. Особено ако ползваш горепосоченото... Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми е натоварващо да пея басовата партия. Пък за цигарите и бирата ще ги пропусна защото не ги употребявам :). Надявам се и без тях да пея по-ниско ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми е натоварващо да пея басовата партия. Пък за цигарите и бирата ще ги пропусна защото не ги употребявам :). Надявам се и без тях да пея по-ниско ;)

Вече уточних, че се майтапя! Но след като се чувстваш ОК в басовия регистър защо изобщо е този пост? Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами много ме кефи да пея с една октава под песент акоято слушам пък до на голяма така много добре се връзва като звучене на много песни :cheers2:. Пък и ме кефи да пея ниско и исках да науча дали мога да си увелича диапазона надолу. Това е целта на темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.