Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Днес докато си готвех се загледах в снимката ми с баба, която съм си сложила в кухнята.

Замислих се за специфичните думи, които баба ползваше и които не съм чувала друг да казва вече.

Та това е песен за Баба и за сладкото ми детство в Карнобат (с приложен текст :punk_guitar: ), записана в изключително полеви условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:punk_guitar::) Хубава мелодия!Първо помислих да не е като "Бабата" на Хиподил,но не би!

 

Не можах да издържа и си отворих местенце по средата (преди Карнобат,на лозята) за едно дърварско-аматьорско соло.Имаш пълното право да се сърдиш!

 

http://soundcloud.com/ivan-5/baba22

 

Въпроси:

-Как да се препикая,ако се порежа при бръснене?

-"Кунфу" това ли е,дето го правеше Брус Ли?

 

Това е засега. :)

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, солцето е мискинско, мерси :thumbs_up:

Припикаването според "метОдата" става по следния начин: изпикаваш се в специално предвидено "канче" хахаха и поливаш порязаното :happy::)

"Кунфу" е замеделска площ отдадена за ползване на едно домакинство(някъде в покрайнините на града).Нарича се така, защото когато се наведат двама човека да кОпат си допират задниците(толкова е малко), а навремето е имало вид модерен танц, наречен "конфу", при който хората са си търкали задниците докато са танцували... скивай баба ми каква мискинка е била, а?? :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^хихих много се радвам за което

^^ :) за ниско не е ниско, ако седна да го изпея, както трябва :(

сещам се какво имаш предвид

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах, колко кеф ми вкара... чак се ядосах, че не съм прекавал повече време по село като малък!

Яко, то скоро ще има за албум в soundcloud-a... май... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ ще има я ...аааама ха... няма да я оставим тая работа така, спешъл подарък за родата така да се каже

пък може и за други хора...

Работното заглавие е 9 tunes to drive to (както е тръгнало може да го направим двоен ) :)

 

@ aitapeapea: записах те веднага в тефтеря както викаше баба, не само ремикс, ами и римейк ще има

(т.е. proper make :greenball: ), това беше на момента, за да не се забрави парчето така да се каже

 

много благодаря на всички и се радвам, че съм ви върнала детските спомени

моите братовчедки супер се изкефиха на парчето, даже има някакъв коварен план за снимане на клип в Карнобат през лятото

ако има карнобатлии във форума: търсим масовка за преиграване на разни мискинлъци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер ! Много готино, оправи ми настроението, след цял ден изучаване на какво ли не по човешкото тяло по Биология, точно от това имах нужда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма! Много добро настроение..Много готино.Ама много. Много сполучливо си предала настроението от "лятото при баба"

Имахме "кунфу" и лозе, и смокиня, и липа, и каменна чешма за ледено студена бира

До баира и обратно две цигари, после "Мата Хари": много джин и тоник до зори.

Много се изкефих ! Благодаря ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стииига бе, никога не съм си мислил, че ще чуя някои от тези думи в песен :metalist:

велико е, по-подходящо определение нямам!

 

:thumbs_up::music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) е баш се радвам, че ви се нрави !!

 

Басе, надявам се не се сърдиш за линка с "джангърското" парче :virtuoz:

 

Между другото днес ме питаха дали имам нещо против да я пуснат по Дарик следобед и бях пуснала тук линк,

ама :thumbs_up: съвсем забравих, че те имат местни станции и основни хави от студиото в Сф - та забравих да питам за кое точно Дарик става въпрос :music336::metalist:

кво да направя, не може всички да сме звезди...трябва да има и шеметчета :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.