Jump to content
Българският форум за музиканти

Реставрация на соло барабанче Амати '60


Recommended Posts

Здравейте...имам си тука едно соло барабанче Амати...беше облепено с фолио което в последствие махнах защото беше мн зле...сега искам да го реставрирам но корпуса на барабаняето е похабен...стояли са някъде на влажно и на места са се появили шупли...също така като го оставя на равна повърхност леко е изметнато...в рамките на 2-3 мм.

Сега...въпросите са ми...

1.Кой е най-удачният вариант за реставрация...смисал...от къде да почна...стъпка по стъпка...кое е хубаво да направя и кое не...

2.Избора на материали след като приключа с скуркането т.е. лакове,бои и тем подобни...

3.Процеса на боядисване...кое след кое идва...

 

...имам понятие по темата но бих искал и странично мнение...

 

Благодаря предварително.... :greenangel:

 

Amati Snare :

dscn0001z.th.jpgdscn0002v.th.jpgdscn0003j.th.jpgdscn0004xp.th.jpg

Редактирано от PIFo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.Според мен най-добре ще е да започнеш с премахването на всичко излишно-бои,пластмаси и други такива излишни неща, които не се виждат на снимките.След това трябва да си направиш права повърхност за шлайфане на ръбовете,защото твоите са много зле.От снимките виждам че са доста подбити и ще трябва да шлайфаш до здраво,за което са ти нужни две повърхности с различни шкурки.След като направиш тези неща можеш да ми се обадиш да ти направя 45 градусовите ръбове, ако ти не можеш.Разполагам с машини за цялостна изработка на барабани от масивна дървесина и мога да ти направя ръбовете безупречно , стига да си навит да дойдеш до божурище с една двулитрова кока кола :) .Ако искаш ми се обади 0897 37 67 67 - Любо.

Желая ти успех в начинанието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.Според мен най-добре ще е да започнеш с премахването на всичко излишно-бои,пластмаси и други такива излишни неща, които не се виждат на снимките.След това трябва да си направиш права повърхност за шлайфане на ръбовете,защото твоите са много зле.От снимките виждам че са доста подбити и ще трябва да шлайфаш до здраво,за което са ти нужни две повърхности с различни шкурки.След като направиш тези неща можеш да ми се обадиш да ти направя 45 градусовите ръбове, ако ти не можеш.Разполагам с машини за цялостна изработка на барабани от масивна дървесина и мога да ти направя ръбовете безупречно , стига да си навит да дойдеш до божурище с една двулитрова кока кола ^_^ .Ако искаш ми се обади 0897 37 67 67 - Любо.

Желая ти успех в начинанието.

 

dscn0005jg.th.jpg dscn0007kp.th.jpg dscn0008u.th.jpg dscn0013p.th.jpg

 

Любо здравей,

благодаря ти за предложената помощ от теб...сега имам още работа по барабанчето...а именно...когато свалих фолиото за съжаление с него на места тръгна и най-горния пласт дърво :punk_guitar: и се наложи да го смъкна навсякъде...след което обаче се оказа че дървото е доста старо и стояло на влага съответно на места е доста изплеснало и криво...затова започнах след като го изжулих да го китосвам...оказа се че е толкова криво от толната страна че само за там хвърлих околко 300 грама кит...сега изглейда право и уж инжинерната ми мисъл ме кара да си мисля че е право... :lol: сего ми остава да мина и горната част и да го шкуря докато не го направя стъкло...след което отново ще го снимам за да прецениш дали ще можем да свършим работа защото си мисля че ще е малко трудоемко но ти ще прецениш...ако успеем да го направим барабанчето да свири има още една 22 инчова каса и 3 тома за правене...така че може да ти стана абонат...но за това ще говорим евентуално като се видим...това е от мен за сега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.